ABD, Adana ve Beyrut'u boşaltıyor!

ABD, muhtemel Suriye müdahalesi öncesinde, güvenlik önlemi olarak Beyrut ve Adana'daki diplomat ve çalışanlarının sayısını minimuma indiriyor

ABD, Adana ve Beyrut'u boşaltıyor!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

ABD Dışişleri Bakanlığının Adana'daki konsolosluğa gönderdiği yazıyla zorunlu personel dışındaki personelin ve ailelerinin kentten ayrılmasına onay verildiği bildirildi.

ABD Adana Konsolosluğu Kültür ve Basın Ateşesi Susan Wilson, ABD Dışişleri Bakanlığından gelen yazıda ''Alınan önlemler çerçevesinde konsolosluktaki zorunlu personel dışındaki personelin ve ailelerinin Adana'dan ayrılmasına onay verildiğini'' ifade etti.

Wilson, bu personel ve ailelerinin istedikleri takdirde Ankara veya İstanbul'a gidebileceklerini bildirdi.

LÜBNAN'DA ACİLİYETİ OLMAYAN PERSONEL VE AİLELERİ DE ÇEKİLİYOR

ABD yönetimi, Lübnan'dan aciliyeti olmayan personel ve ailesini geri çekiyor.

ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, ABD vatandaşları, mevcut güvenlik kaygıları nedeniyle Lübnan'a her türlü seyahatten kaçınmaları noktasında uyarıldı.

Lübnan'da "Hizbullah gibi terör örgütlerinin" bulunduğu, geçmişte birçok kereler ABD vatandaşlarının hedef seçildiğine rastlandığı ve Lübnan'da Batı karşıtı eylem tehditlerinin devam ettiği ifade edilerek, Lübnan'daki Amerikan vatandaşlarına ülkede "dikkat çekmemeye çalışmaları" uyarısı yapıldı.

Amerikan vatandaşları, Hizbullah vardığının güçlü olduğu Beka Vadisi ve güney Lübnan bölgesi ile güvenlik nedeniyle Lübnan-Suriye sınırı ile Lübnan-İsrail sınırı yakınlarından kaçınmaları konusunda da uyarıldı.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2013, 17:36
banner53
YORUM EKLE

banner39