banner15

ABD elçiliğinde canlı bomba: 2 ölü, 1 yaralı

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği önünde meydana gelen patlamada biri güvenlik görevlisi biri de canlı bomba olmak üzere iki kişi öldü, bir kişi de yaralandı

ABD elçiliğinde canlı bomba: 2 ölü, 1 yaralı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ankara'da ABD Büyükelçiliği'nin bulunduğu sokakta patlama meydana geldi. Patlamada ilk belirlemelere göre iki kişi hayatını kaybetti.

Bölgeye çok sayıda itfaiye ve ambulans sevk edildi. Çok sayıda yaralı olduğu haberleri geliyor. Patlama sonrası olay yerinde ceset parçaları olduğu bildirildi.

Patlamanın, elçiliğin vize işlemlerinin yapıldığı 2 nolu kapısında meydana geldiği gelen bilgiler arasında. Patlama sebebiyle nöbetçi kulübesi tamamen yıkılmış durumda. Enkaz altında ölü ve yaralıların olabileceği belirtiliyor.

ABD Büyükelçiliği önündeki patlamaya canlı bombanın neden olduğu iddia ediliyor. Güvenlik şeridi çekilen bölgede, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar ile Ankara Emniyet Müdürü Kadir Ay, inceleme yaptılar. Ankara Valisi Alaattin Yüksel de olay yerine geldi.

KIZILAY ENKAZ EKİBİ GÖNDERDİ

Patlama sebebiyle nöbetçi kulübesi tamamen yıkılmış durumda. Enkaz altında ölü ve yaralıların olabileceği belirtiliyor. Kızılay, olay yerine 10 afet uzmanı gönderdi. Patlamanan meydana geldiği kapı, elçilik personeli ile ziyaretçilerin kullandığı kapı.

Elçilik çalışanlarının hepsi sığınaklara alındı.

ANKARA VALİLİĞİ:2 ÖLÜ 1 YARALI

ABD Büyükelçiliği önünde meydana gelen patamayla ilgili olarak ilk resmi açıklama Ankara Valisi Alaattin Yüksel, 2 kişinin öldüğünü, 1 kişinin de yaralandığını söyledi.

Ölenlerden birinin güvenlik görevlisi, diğerinin de canlı bomba olduğunu belirten Vali Yüksel, patlamanın resmi olarak ABD sınırları içinde meydana geldiğini söyledi.

ABD BÜYÜKELÇİSİ: BÜYÜK ÜZÜNTÜ İÇİNDEYİZ

ABD Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, patlama ile ilgili olarak basın mensuplarına bilgi verdi. Ricciardone sözlerine hayatını kaybeden ABD vatandaşı görevli için taziyesini, yararlı Türk vatandaşı için acil şifa dileklerini ileterek başladı.

Patlama ile ilgili olarak henüz net bir bir bilgiye sahip değiliz. diyen Büyükelçi, Bu saldırının Türk-Amerikan ilişkilerine zarar vermeyeceğini, Türkiye'yi hala dost olarak gördüklerini ve olayın açıklığı kavuşturulması ile ilgili birlikte çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

Ricciardone, terör denen acı verici olaydan, hem ABD'nin hem de Türkiye'nin ne kadar musdarip olduğunun altını çizdi.

 

PATLAMADAN İLK GÖRÜNTÜLER:

 

Sürecek...

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2013, 21:02
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35