banner15

ABD ve BM İstanbul'daki saldırıyı kınadı

ABD ve BM tarafından yapılan açıklamalarda İstanbul'daki saldırı kınandı

ABD ve BM İstanbul'daki saldırıyı kınadı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki-mun, İstanbul Vezneciler'de düzenlenen saldırıyı kınayarak Türk halkı ve hükümetine taziye mesajı gönderdi.

BM Genel Sekreter Sözcülüğü'nden yapılan açıklamada, Ban, "İstanbul'un kalbinde bombalı araçla polis otobüsünü hedef alan ve en az 11 kişinin öldüğü ve onlarca kişinin yaralandığı" saldırıyı kınadığı belirtildi.

Saldırının sorumlularının biran önce tespit edilerek yargı önüne çıkarılmasını umduğunu kaydeden Ban, saldırının kurbanları ile Türk halkı ve hükümetine taziyelerini sundu.

Ban, "bu zor döneminde" Türk halkı ve hükümeti ile dayanışma halinde olduğunu ifade etti.

BEYAZ SARAY'DAN KINAMA

Beyaz Saray, İstanbul'da düzenlenen ve 11 kişinin hayatını kaybetmesine yol açan saldırıyı kınadı.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcü Yardımcısı Mark Stroh, terör saldırısına ilişkin yayımladığı açıklamada, ABD'nin İstanbul'un turistik bölgesinin kalbinde polisi hedef alan saldırıyı en güçlü şekilde kınadığını bildirdi.

Saldırıda hayatını kaybeden ve yaralananlarla bu kişilerin aileleri için iyi dileklerini ifade eden Stroh, şunları kaydetti:

"Bu korkunç eylem Türkiye'ye karşı düzenlenen terör saldırılarının sonuncusu. ABD, bölgede birçok zorluğa birlikte karşı koyduğumuz NATO müttefiki ve değerli ortak Türkiye'nin yanında durmaktadır."

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2016, 08:21
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48