banner39

ABD'de Müslüman kadına ırkçı saldırı

ABD'nin Murfreesboro şehrinde Michael Robinson adlı bir tır şoförü, başörtülü bir Müslüman kadını yolda sıkıştırdıktan sonra ağır hakaretler etti. ABD polisi ise olayla ilgili herhangi bir cinayete teşebbüs ya da nefret suçu işlenmediğini öne sürüyor.

Güncel 01.08.2016, 11:46 01.08.2016, 12:48
ABD'de Müslüman kadına ırkçı saldırı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD'de ırkçıların Müslümanlara karşı baskıları sürüyor. Ülkenin doğu şehri olan Murfreesboro'da başörtülü Müslüman kadın arabayla seyir halindeyken tır şoförünün ırkçı saldırısına maruz kaldı.

Independent'in haberine göre, Sarah Alzu'bi adlı kadın önce tır şoförünün şeritten çıkarmaya çalıştığını, arabasının birkaç defa reflüjlere sıkıştırdığını belirterek, 52 yaşındaki Michael Robinson adlı ırkçının kendisine ağır küfürler ettiğini belirtti. Alzu'bi olanları "Tır şoförü hızlıca benim aracıma doğru geldi. O hiç yavaş görünmüyordu. Son hızıyla bana vuracağını düşünmüştüm. Ölüm tehlikesi yaşadıktan sonra arabayı durdum. Ancak kendisi de araçtan inerek yanıma geldi. Arabamın camına vurarak 'terörist' diyerek ağır küfürler savurdu. Ve olaydan birkaç dakika sonra uzaklaştı" cümleleriyle ifade etti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi Ulusal İletişim Müdürü İbrahim Hooper, "ABD'de saldırıların artık çok sık yaşanıyor. İslam karşıtı önyargılar gün geçtikçe zihinlerde büyük kirlilik yapıyor" dedi.

Öte yandan, ABD polisi, Michael Robinson'un herhangi bir nefret suçuna karışmadığını öne sürdü. 52 yaşındaki Michael Robinson 9 Ağustos'ta mahkeme karşısına çıkacak.

banner53
Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?