banner39

AB'den gelecek 3 milyar avro Suriyelilere

AB Bakanı ve Baş müzakereci Volkan Bozkır, AB'den Türkiye'ye gelecek 3 milyar avronun sadece Suriyeliler için harcanacağını söyledi

Güncel 16.12.2015, 11:05 16.12.2015, 11:29
AB'den gelecek 3 milyar avro Suriyelilere

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Baş müzakereci Volkan Bozkır, AB-Türkiye zirvesinde alınan karar doğrultusunda Türkiye'ye 3 milyar avronun bir yıl içinde verileceğini ve bu paranın sadece Suriyeliler için harcanacağını söyledi.

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, "AB ile vize serbestliği için Türkiye'den 72 beklenti var. Geri Kabul Anlaşması imzalandığı an, 11 kadar yasayı bitirmemiz gerekiyor. Bir tanesi kişisel verilerin korunması kanunu. Bunun taslağı hazır, ocak ayının hemen başında geçireceğiz. Diğerlerini, meclisin çalışma taslağı etkilenmesin diye bir paket halinde sunma kararı alındı. Yani 10 kadar yasa paket halinde sunulacak" dedi.

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, AB-Türkiye Zirvesinde alınan karar doğrultusunda Türkiye'ye verilecek 3 milyar avronun nereye harcanacağı konusunda kararı Türkiye'nin vermek istediğini ve konuya ilişkin görüşmelerin sürdüğünü belirtti.

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Türkiye'nin AB üyeliği konusunda ortaya atılan imtiyazlı ortaklık modelinin gündemden kalktığını, artık kimsenin imtiyazlı ortaklık konusunu konuşmadığını söyledi.

banner53
Yorumlar (0)
22
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?