AB'den Kıbrıs'a tam destek

Kıbrıs sorununun çözülmesi için son günlerdeki olumlu gelişmelerin ardından bölgeye giden AB Komisyon başkanı, birleşme olursa maliyetleri karşılayacağını söyledi

AB'den Kıbrıs'a tam destek

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kıbrıs’ta devam eden müzakere sürecine AB’nin katkısını artırmak üzere dün Lefkoşa’ya gelen AB Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker, Kıbrıs sorununun çözülmesi için çok önemli bir fırsat yakalandığını belirterek, “Çözüm için bu son şans, birleşme tabii ki maliyetli olacak ve AB Komisyonu maliyet konusunda üzerine düşeni yapacak” dedi.

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Rum yönetimi lideri Nikos Anastasiadis’le önce ayrı ayrı görüşen ardından yemekte buluşan Juncker, müzakerelerin son kısmında AB’nin birleşmenin maliyetini karşılamak üzere etkili bir şekilde devrede olacağını söyledi.

ERDOĞAN DA 20 TEMMUZ’DA KIBRIS'A GİDİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 41’inci yıldönümü törenlerine katılmak üzere 20 Temmuz’da Lefkoşa’ya geliyor. Erdoğan, resmi törenlerin yanısıra devam eden Kıbrıs müzakerelerinde gelinen son aşamayı da Kıbrıslı Türk liderlerden öğrenecek. Erdoğan, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı başta olmak üzere hükümet yetkilileriyle görüşecek ve Türkiye-KKTC ilişkilerini ele alacak.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2015, 16:25
banner53
YORUM EKLE

banner39