ABD'li arkeoloğun ölüm nedeni belirlendi

Spil Dağı eteklerinde ölü olarak bulunan ABD vatandaşı arkeoloğun ölüm nedeni, yüksekten düşmeye bağlı kafa ve boyun kırığı olarak tespit edildi

ABD'li arkeoloğun ölüm nedeni belirlendi

Spil Dağı eteklerindeki mağaraları gezmek amacıyla tek başına bölgeye giden ve ölü olarak bulunan 27 yaşındaki ABD'li arkeolog Chad Michael Gills Digregorio'nun ölüm nedeni belirlendi.

AA muhabirinin İzmir Adli Tıp Kurumu yetkililerinden edindiği bilgiye göre, yapılan otopsi sonucunda, arkeolog Digregorio'nun yüksek yerden düşmeye bağlı genel beden travması, kafatası ve boyun kırıkları ve kafa içi kanama sebebiyle hayatını kaybettiği belirlendi.

Manisa'nın Gölmarmara ilçesinde Lidya Uygarlığı'na yönelik yüzeysel kazı çalışmalarını yürüten ABD'li heyette doktora öğrencisi olarak yer alan arkeolog Chad Michael Gills Digregorio, 18 Temmuz'da Çarşamba günü izinli olması nedeniyle kiraladığı araçla mağaralarda incelemede bulunmak üzere Spil Dağı'na gitmiş, ertesi gün geri dönmemesi üzerine arkadaşlarını ihbarıyla arama çalışması başlatılmıştı.

Digregorio, arama çalışmaları sonucunda Spil Dağı Hamalınkırı mevkisindeki bir mağara ağzının bulunduğu noktadan yaklaşık 10 metre aşağısındaki kayalık alanda ölü olarak bulunmuştu.

KAYNAK: AA

 

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2012, 17:49
banner53
YORUM EKLE

banner39