Acarlar Longozu'nda nilüferler çiçek açtı

Sakarya'nın Karasu ve Kaynarca ilçeleri arasında yer alan Türkiye'nin tek parça halindeki en büyük su basar ormanı Acarlar Longozu'nda nilüferler çiçek açmaya başladı

Acarlar Longozu'nda nilüferler çiçek açtı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Sakarya'daki Acarlar Longozu'nda açan nilüfer çiçekleri güzel görüntüler oluşturdu.

Karasu ilçesinde, yeşilin değişik tonlarının birbirine karıştığı Acarlar Longoz'unda açan beyaz nilüferler görenleri büyülüyor. Tabiat harikası longoz artık doğal güzelliği ve göl manzarasının yanı sıra nilüferleriyle dikkatleri üzerine çekiyor.

Bölgede yaşayan canlılar için nemli bir yaşam alanı olan Acarlar Longoz'unda hafta sonları görsel şölen yaşanıyor. Longoz, özellikle İstanbul ve Ankara’ya yakın olması dolayısıyla hafta sonları günübirlik tatilcilerin uğrak mekanı oldu.

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu yaptığı açıklamada, longozun, çok sayıda kuş, bitki ve sürüngenleri barındırdığını ifade ederek, "Hafta sonu olması sebebiyle Türkiye'nin değişik illerinden ziyaretçilerimiz bulunmaktadır. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı ile yaptığımız projeyle, ahşap yürüme yolu, dinlenme yerleri, seyir terası yenilenmiştir. Yapılan çalışmalardan ve değişikliklerden dolayı longozun havası da değiştirmektedir." diye konuştu.

İspiroğlu, bölgenin görselinin de çok zengin olduğunu sözlerine ekledi.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2017, 16:18
banner53
YORUM EKLE

banner39