banner39

Açlık grevindeki vicdani retçiye destek

Beyoğlu'nda bir grup, cezaevinde açlık grevi yaptığı belirtilen vicdani retçi gazeteci Ali Fikri Işık'a destek eylemi yaptı

Güncel 21.11.2013, 18:23 06.03.2013, 17:11
Açlık grevindeki vicdani retçiye destek

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Beyoğlu'nda bir grup, cezaevinde açlık grevi yaptığı belirtilen vicdani retçi gazeteci Ali Fikri Işık'a destek eylemi yaptı.

Sütlüce'deki AK Parti İstanbul İl Başkanlığı önünde toplanan ''Ali Fikri Işık ile Dayanışma İnisiyatifi'' adlı grubun üyeleri, pankart açıp slogan attı.

Grup adına basın açıklaması yapan Muhammed Serdar Delici, Taraf gazetesi yazarı Ali Fikri Işık'ın tutuklu bulunduğu cezaevinde 27 Şubat'tan bu yana açlık grevinde olduğunu söyleyerek, şunları kaydetti:

''Şu anda Ali Fikri Işık şahsında bütün vicdani retçiler olarak buradayız. Yıkılmadık, yorulmadık ve davamızın takipçisiyiz. Cezacıların cezalarından korkmuyoruz. Savaşın karşısında değil, barışın yanındayız. Şiddetin değil insanlık onurunun yanındayız.''

Ali Fikri Işık'ın oğlu Arda Işık da babasının davasının şahsi bir dava olmadığını, evrensel bir dava olduğunu savunarak, ''Babam 7 gündür açlık grevinde ve bunu da sürdürmeye kararlı. Hukuksuz uygulamalar da bitene kadar her zaman direnişimizi sürdüreceğiz'' dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?