banner15

Adalet Bakanlığı'ndan Ahmet Türk açıklaması

Adalet Bakanlığı, cezaevinde bulunan eski Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk'ün, “kelepçeli muayene dayatıldığı için hastaneye gitmediği” iddialarıyla ilgili açıklama yaptı.

Adalet Bakanlığı'ndan Ahmet Türk açıklaması

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Adalet Bakanlığı’ndan Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden alınan ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Ahmet Türk’le ilgili açıklama geldi.

Açıklamada, Ahmet Türk’ün “kelepçeli muayene dayatıldığı için hastaneye gitmediği" şeklindeki haberlerin doğru olmadığı bildirildi.

Ahmet Türk'ün, 12 Aralık'ta Silivri Devlet Hastanesi’ne sevkinin gerçekleştirildiği ve muayenesinin yapıldığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Ahmet Türk, Silivri Devlet Hastanesine olan sevklerine, 30 Kasım 2016 tarihli dilekçesinde avukatı ile görüş yapacağı için, 6 Aralık 2016 tarihli dilekçesi ile de gerekçe belirtmeksizin gitmeyeceğini bildirmiştir. Diğer hükümlü ve tutuklularda olduğu gibi Ahmet Türk'ün de tedavisine ilişkin bütün işlemler, 'Ceza İnfaz Kurumlarının Yönetimi ile Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkındaki Tüzük'ün 'Hastaneye sevk' başlıklı 115. maddesi ve hükümlülerin hastanelerde muayene ve tedavileri de 116. maddesine göre yerine getirilmektedir."

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2016, 14:12
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48