banner15

Adana'da bin polisle 'huzur' uygulaması

Ceyhan ilçesinde terör, özel harekat, uyuşturucu ile mücadele, çevik kuvvet ve asayiş ekiplerinin katılımıyla yasa dışı gösterilerin düzenlendiği mahallelerde denetim yapıldı

Adana'da bin polisle 'huzur' uygulaması

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Adana'nın Ceyhan ilçesinde yasa dışı gösterilerin düzenlendiği mahallelerde bin polisin katılımıyla "huzur" uygulaması yapıldı.

Adana Emniyet Müdürlüğüne bağlı terör, özel harekat, uyuşturucuyla mücadele, çevik kuvvet ve asayiş ile ilçe emniyet müdürlüğü ekipleri, zaman zaman yasa dışı gösterilerin düzenlendiği ve uyuşturucu ticaretinin yapıldığı Ceyhan ilçesindeki mahallelerde denetim gerçekleştirdi.

Bin polisin katıldığı uygulamada, çevik kuvvet ve özel harekat ekipleri uzun namlulu silahlarla bölgenin güvenliğini sağladı.

Ekipler, sokaklarda yaya halde ilerleyerek şüpheli kişi ve araçları durdurarak arama yaptı.

ÖCALAN'IN FOTOĞRAFININ BULUNDUĞU ETİKETİ POLİS TIRNAKLARIYLA SÖKTÜ

Küçük Kırım Mahallesi'ndeki "HDP Ceyhan Bölge Temsilciliği" girişine yapıştırılmış terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın fotoğrafının yer aldığı etiketi polis tırnağıyla yerinden söktü.

Denetimlerde, bin 50 kişinin Genel Bilgi Toplama (GBT) sisteminde sorgulaması yapıldı, 259 araç kontrol edildi, 11 araç sahibine evrakları eksik olduğu için 13 bin 274 lira para cezası uygulandı, polisin görevini yapmasına engel olmak isteyen 4 kişi gözaltına alındı.

Denetimler sırasında bazı vatandaşlar, ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak ve alkışlarıyla polisin uygulamasına destek verdi.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2016, 12:59
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48