banner15

Adana'da IŞİD operasyonu: 35 gözaltı

Adana'da 500 polis, eş zamanlı olarak düzenlediği operasyonda IŞİD üyesi olduğu iddia edilen 35 kişiyi gözaltına aldı

Adana'da IŞİD operasyonu: 35 gözaltı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Adana'da 500 polis, eş zamanlı olarak evlere girdi, aralarında 1 canlı bombanın da aralarında bulunduğu öne sürülen 35 kişiyi gözaltına aldı.

Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekipleri IŞİD'e karşı operasyon düzenledi. 50 ayrı adrese 500 polisle yapılan baskınlarda kanlı eylem planladıkları belirtilen, aralarında canlı bombanın da aralarında bulunduğu 35 kişi gözaltına alındı.

Zırhlı araçlarla önceden belirlenen adreslere giden 500 polis, eş zamanlı olarak evlere girdi, aralarında 1 canlı bombanın da aralarında bulunduğu öne sürülen 35 örgüt üyesi gözaltına aldı. Evlerde arama yapan ekipler çok sayıda malzeme ele geçirdi. Gözaltına alınan zanlılar sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Adli Tıp Birimi'ne getirildi.

SERBEST KALMIŞLARDI

Gözaltına alınanlar arasında polisin, 2 gün önce gerçekleştirdiği operasyonda gözaltına alınıp, sevk edildikleri mahkemece serbest bırakılan 20 şüphelinin de olması dikkat çekti.

Sağlık kontrolü için Adli Tıp Birimi'ne getirilen bir zanlı, "Doğruyu yazın doğruyu, dürüst olun. İki yüzlü olmayın, münafık olmayın. Hakimiyet Allah'ındır, Allah-ü Teala'nın hükmünden başka hiçbir hükmü kabul etmiyoruz" diye bağırdı.

IŞİD üyeleri sağlık kontrolünden sonra sorgulanmak üzere Adana Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2016, 10:34
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35