banner15

Adil Öksüz 100 gündür kayıp

Hürriyet Yazarı Selvi, Adil Öksüz'ün örgüt tarafından öldürüldüğüne dair iddialar olduğunu ancak henüz bu konuda bir ipucu olmadığını ifade etti

Adil Öksüz 100 gündür kayıp

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Darbe girişiminde önemli bir rol üstlendiği belirtilen Adil Öksüz, 16 Temmuz’dan beri bulunamazken hakkındaki iddialar her geçen gün artıyor.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Adil Öksüz'e ilişkin 'öldürüldü mü?' sorusunun gündeme geldiğini belirterek, "Çok kritik bilgilere sahip olması nedeniyle FETÖ’cü yapılanmanın ortadan kaldırılmasından endişe edildi. Bu kaygı kimi zaman güvenlik birimlerinde de oluştu. Ancak öldürüldüğüne dair bir ipucuna ulaşılamadı" dedi.

Selvi'nin bugünkü yazısının konuya ilişkin bölümü şöyle:

 18 Temmuz gününden itibaren Adil Öksüz'e ilişkin olarak herhangi bir bilgi alınabilmiş değil. Bu durum kimi zaman, "Adil Öksüz öldürüldü mü?" sorusunu gündeme getirdi. Çok kritik bilgilere sahip olması nedeniyle FETÖ'cü yapılanmanın ortadan kaldırılmasından endişe edildi. Bu kaygı kimi zaman güvenlik birimlerinde de oluştu. Ancak öldürüldüğüne dair bir ipucuna ulaşılamadı.

Güvenlik birimleri Adil Öksüz'ün yaşadığını düşünüyor. Ancak El Kaide lideri Usame Bin Ladin gibi sinyal takibine yarayacak her türlü teknolojiden uzak bir yerde saklandığı düşünülüyor.

Yurtdışına kaçırılması için fırsat kollandığı ancak henüz yurtdışına çıkarılamadığı düşünülüyor. Darbe gecesinden itibaren Adil Öksüz'ü koruyan gücün onu Türkiye'de sakladığı noktası üzerinde duruluyor.

Adil Öksüz'ü bulmak için hem Emniyet'te hem Jandarma'da özel ekipler oluşturuldu. Ama yakalanamadı. Dahası en ufak bir ipucuna ulaşılamadı. Bu durum ciddi bir şekilde aranıyor mu sorusuna yol açtı.

MİT AJANI MI?

Yani çift taraflı çalışıyor mu? Şu ana kadar MİT ajanı olduğuna dair iddialar doğrulanmadı. Ama yakalanamadığına göre istihbarat ve güvenlik içindeki kripto FETÖ'cüler tarafından saklandığı düşünülüyor.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2016, 08:53
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48