banner15

Adil Öksüz'ü serbest bırakan hakimlere soruşturma

Gözaltına alındıktan sonra salıverilen ve cemaatin "hava kuvvetleri imamı" olduğu ileri sürülen Adil Öksüz'ü serbest bırakan hakimler Çelik ile Sönmez hakkında yürütülen HSYK soruşturması, darbe soruşturması kapsamına alındı.

Adil Öksüz'ü serbest bırakan hakimlere soruşturma

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Darbe girişiminin ardından Ankara'daki Akıncı Üssü'nde gözaltına alındıktan sonra salıverilen FETÖ'nün "hava kuvvetleri imamı" olduğu ileri sürülen Adil Öksüz'ü serbest bırakan hakimler Köksal Çelik ve Çetin Sönmez hakkında Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından başlatılan soruşturma darbe soruşturması kapsamına alındı.

Çelik ve Sönmez hakkındaki ön soruşturma, cemaat üyesi yargı mensupları hakkında yürütülen soruşturmadan farklı işletilmişti. Hakimler, darbe soruşturmasından çok, görev sırasındaki kusurlarından dolayı açığa alınmıştı. Ancak bu hakimler hakkındaki son soruşturma raporu üzerinde çalışan müfettişler, soruşturmayı Çelik ve Sönmez'in cemaat bağlantıları üzerinde durarak yürütüyor.

Bu arada, HSYK Başmüfettişliğinin ihbarı üzerine, Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasıyla ilgili emniyet ve jandarmaya yönelik başlatılan soruşturma da sürüyor. Olaya karışan polis ve jandarma ekiplerinin de cemaat ile bağlantıları inceleniyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2016, 11:56
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35