banner15

Adliyede tedbirler arttırıldı, 23 kişi gözaltında

Medya mensupları ve polislere yönelik operasyon sonrası Çağlayan Adliyesi'nde toplanmalar başlayımca güvenlik tedbirleri arttırıldı, hakkında gözaltı kararı bulunan 32 kişiden 23'ü gözaltına alındı

Adliyede tedbirler arttırıldı, 23 kişi gözaltında

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul'da gazeteciler ve emniyet güçlerine yönelik operasyonun yapıldığı saatlerde Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’nda da güvenlik önlemleri arttırıldı.

Operasyonun duyulması üzerine bazı guruplar adliyenin karşısında bulunan alanda toplanmaya başladı.

Operasyonun yapıldığı saatlerde İstanbul Adalet saarayı’nın önü bariyerlerle çevrildi. Gazeteciler, avukatlar ve güvenlik elemanları haricinde kimse adliyeye alınmıyor.

Adliyenin önünde iki belediye otobüsü, TOMA ve zırhlı araçlar hazırda bekletiliyor.

Öte yandan operasyonun duyulması ile birlikte bazı guruplar adliyenin karşısında bulunan alanda toplanmaya başladı. Toplananların Kur'an okuması dikkat çekti.

23 KİŞİ GÖZALTINDA

İstanbul merkezli operasyon kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan 32 kişiden 23'ünün gözaltına alındığı bildirildi.  

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen operasyon kapsamında, aralarında medya çalışanları ile 5'i tutuklu bazı polislerin bulunduğu 37 kişi hakkında soruşturma başlatıldı. Soruşturmayla ilgili hakkında gözaltı kararı bulunan 32 kişiden 23'ü, İstanbul ve bazı illerde gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alındı. 

Öte yandan operasyon kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ile eski Hakkari Emniyet Müdürlüğü görevlerinde bulunan Tufan Ergüder de İstanbul Emniyet Müdürlüğüne getirildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2014, 11:39
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35