banner39

AFAD'dan uluslararası sempozyum

AFAD, Uluslararası Afet Ekonomisi Sempozyumu düzenleyecek

Güncel 01.04.2013, 17:19 01.04.2013, 17:21
AFAD'dan uluslararası sempozyum

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından, Güneydoğu Avrupa Afetlere Hazırlık ve Önleme inisiyatifi ve Ekonomik İşbirliği Teşkilatı'nın işbirliği ile Uluslararası Afet Ekonomisi Sempozyumu düzenlenecek.

AFAD'dan yapılan açıklamaya göre, 3-5 Nisan 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecek sempozyuma; ABD, Afganistan, Arnavutluk, Azerbaycan, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, İran, Karadağ, Kazakistan, Kırgızistan, Makedonya, Moldova, Pakistan, Sırbistan, Slovenya, Tacikistan ve İsviçre'den temsilcilerin yanı sıra, başta ODTÜ olmak üzere, Harvard Business School, Kalkınma Bakanlığı, UNISDR, ''Swiss re'', DASK, AB Türkiye Delegasyonu, UNDP, JICA, Dünya Bankası, UN OCHA, GFDRR gibi birçok kurum, üniversite ve ulusal-uluslararası organizasyondan konuşmacılar katılacak.

Sempozyumda; afetlerin ekonomik etkileri ve afetlerin sürdürülebilir kalkınma ile olan ilişkisi, afet sigortaları ve afet öncesi finansmanın önemi, afet yönetimi projeleri ve müdahale sürecine ilişkin finansal kaynaklar, afetlerin ekonomik etkilerinin hesaplanmasına ilişkin metedoloji eğitimi, konuları ele alınacak ve katılımcılar bilgi ve tecrübe paylaşımı sağlayacak ve bir iletişim ağı oluşturulacak.

Sempozyum kapsamında, AFAD Başkanı Dr. Fuat Oktay, kurulan 17 çadırkent ve konteyner kentte barınan yaklaşık 200 bin Suriye vatandaşı ile kamplara ilişkin son gelişmeler hakkında da genel bir değerlendirmede bulunacak.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?