banner15

Ağar'ın tahliyesinde çelişkili iddialar

Mehmet Ağar'ın, 3. Yargı Paketi'ndeki düzenleme gereğince 25 Nisan'da tahliye olacağı iddia edildi. Ancak avukatı "bu mümkün değil" açıklamasında bulundu

Ağar'ın tahliyesinde çelişkili iddialar

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mehmet Ağar'ın, geçtiğimiz yıl 25 Nisan'da girdiği cezaevinden 3. Yargı Paketi'nden yararlanarak tahliye olacağı iddia edildi. Ancak Ağar'ın avukatı gün içinde yaptığı açıklamada iddiayı yalanladı.

Akşam Gazetesi'nin haberine göre, 3. Yargı Paketi'nde yer alan ve şartlı tahliyesine bir yıl kalanlara yarıaçık cezaevine gitmeden 'denetimli serbestlik' imkânı tanıyan düzenleme, Ağar'a da tahliye yolunu açtı. Buna göre, Ağar, 25 Nisan'da tahliye olacak.

Susurluk davasında verilen 5 yıl hapis cezası Yargıtay tarafından onanınca 2 yıl kalmak için hapse gireceği kesinleşen Mehmet Ağar'a uzun süre "konforlu" bir cezaevi aranmış, kalacağı cezaevinde bir dizi özel düzenleme yapılmış; Ağar cezaevinde sermayenin sözcüleri, siyasetçiler ve devlet adamları tarafından ziyaret edilmişti.

AVUKATI YALANLADI

Ağar'ın avukatı Abdullah Egeli, müvekkilinin kanunda belirlenen süreler öncesi herhangi bir şekilde tahliyesinin mümkün olmadığını bildirdi

Egeli, yaptığı yazılı açıklamada, bir gazetede "Mehmet Ağar 9 gün sonra tahliye oluyor" başlığıyla yer alan haberin tamamen gerçek dışı olduğunu belirtti.

İddianın, dedikodu ve yalan haber olmaktan öte hiçbir değerinin bulunmadığını ifade eden Egeli, şunları kaydetti:

"Müvekkilimin kanunda belirlenen süreler öncesi herhangi bir şekilde tahliyesi söz konusu değildir. Gerçek olmayan ve toplumda zihin karışıklığı yaratmaya çalışan bu tür yayınlarda isminin geçerek, devamlı şekilde gündemde tutulmaya çalışılması müvekkilimi rahatsız etmektedir. Bu tür asılsız iddialarla ilgili ayrıca yasal yollara da müracaat edilecektir."

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2013, 17:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
halil bolatan
halil bolatan - 6 yıl Önce

senelerce bürokratlık bakanlık genel başkanlık yapan sayın agar serbest kalsın kck lılar bırakılıyor örgütcüler bırakılıyor ihaleye fesat karıştıranların cezalarında indirim uygulanıyosa sayın agarda hemen serbest kalmalı

banner39

banner36

banner37

banner35