banner15

Ağrı'da 255 köy ve mahalle yolu ulaşıma açıldı

Ağrı'da etkili olan kar yağışı sebebiyle kapanan 255 köy ve mahalle yolu yeniden ulaşıma açıldı

Ağrı'da 255 köy ve mahalle yolu ulaşıma açıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ağrı'da etkili olan kar yağışı sebebiyle kapanan 255 köy ve mahalle yolu yeniden ulaşıma açıldı.

Doğu Anadolu'da etkili olan kar yağışından en çok etkilenen illerden Ağrı'da, kar kalınlığı kent merkezinde 25, Diyadin, Eleşkirt ve Taşlıçay ilçelerinde 20, Tutak, Patnos ve Doğubayazıt ilçelerinde ise 15 santimetreye ulaştı.

Kar yağışı dolayısıyla kapanan 255 köy ve mahalle yolu, İl Özel İdaresine bağlı 67 iş makinesinin desteğindeki 87 personelden oluşan kar timlerince yeniden ulaşıma açıldı.

Karayolları 123. Şube ekipleri de ulaşımda herhangi bir aksama yaşanmaması için Ağrı-İran ve Ağrı-Erzurum karayolları başta olmak üzere sorumluluk alanındaki yollarda kar temizleme ve tuzlama çalışması yaptı.

Kar yağışı dolayısıyla yollarda tedbir alan Ağrı Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri ise sürücüleri kış lastiği ve zincir bulundurmadan yola çıkmamaları yönünde uyardı.

Araçlarında kış lastiği olmayan bazı sürücüler, yollarda ilerlemekte güçlük çekti.

Ağrı İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erhan Tenekeci, yaptığı açıklamada, kentte, kar yağışı dolayısıyla kapanan yolları açmak için gün boyu çalıştıklarını söyledi.

Özel idare olarak karla mücadele eylem planı hazırladıklarını bildiren Tenekeci, "Kışın sert ve soğuk geçtiği Ağrı’da karla mücadelenin etkin şekilde yürütülmesi ve kırsalda yaşayan vatandaşların mağdur olmaması için 24 saat çalışacak 8 ekip kuruldu." dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2016, 18:18
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35