banner39

Ahmet Hakan saldırısında ifade: Şehitlere ölü diyor

Ahmet Hakan'a saldıranlardan Fuat Elmas, kendilerine talimat veren kişinin, "Dövülecek bir adam var. Gazeteci Ahmet Hakan. Şehitlere ölü diyor. Oyum HDP’ye diyor." dediğini, para karşılığında işi verdiğini söyledi

Güncel 05.10.2015, 17:14 05.10.2015, 17:14
Ahmet Hakan saldırısında ifade: Şehitlere ölü diyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yazar Ahmet Hakan’a saldırdığı iddiasıyla gözaltına alınan şüphelilerden Fuat Elmas, savcılıktaki ifadesinde, kendilerine talimat veren kişinin "Dövülecek bir adam var. Gazeteci Ahmet Hakan. Şehitlere ölü diyor. Oyum HDP’ye diyor. Tahrik ediyor. HDP’ye o verilmesi için teşvik ediyor. Bunun indirilmesi lazım." dediğini söyledi.

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ndeki sorgusunda saldırının tüm ayrıntılarını anlatan Fuat Elmas, saldırı talimatını aldığı emekli polis memuru Yahya Kemal Gezer’in kendilerine “Şehitlere ölü dediği için dövülecek bir adam var” diyerek verdiğini öne sürdü.

Hürriyet'te yer alan habere göre, Saldırganlardan Fuat Elmas, saldırı talimatını bir hafta önce, 23 Eylül’de, emekli polis memuru Yahya Kemal Gezer’in Fatih’te işlettiği Rüzgar Kafe’de aldıklarını söyledi.

Kafeye Uğur Adıyaman’la gittiklerini anlatan Fuat Elmas, Yahya Kemal Gezer’in “Dövülecek bir adam var” diye söze başladığını belirterek şunları söyledi: “Kim olduğunu sorunca “Gazeteci Ahmet Hakan. Şehitlere ölü diyor. Oyum HDP’ye diyor. Tahrik ediyor. HDP’ye o verilmesi için teşvik ediyor. Bunun indirilmesi lazım. Bu akşam talimat verildi. İşin içinde MİT var. Emniyet var. Reis var. Bu işi iki üç gün içinde bitirin bize paketi verecekler.” dedi. Paketi getirecek kişileri sorduğumuzda bize “Kanlıca’dan talimat geldi” dedi.

banner53
Yorumlar (0)
16
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?