banner39

Ahmet Hakan'a saldıranlar: Trafik tartışması

Ahmet Hakan'a saldıran 4 zanlının ilk ifadelerinde olayın "trafik tartışması"ndan kaynaklandığını söyledikleri belirtiliyor

Güncel 01.10.2015, 11:44 01.10.2015, 12:29
Ahmet Hakan'a saldıranlar: Trafik tartışması

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Gazeteci Ahmet Hakan’a saldırıda bulunan 4 şüphelinin kimlikleri belirlendi.

Şüpheliler Ahmet Güler, Kamuran Ergin, Fuat Elmas ve Uğur Adıyaman. Şüphelilerden Uğur Adıyaman, saldırıda kullandıkları aracın kiralandığı şirketin sahibinin kardeşi.

Şüphelilerden 2’sinin daha önceden tehdit, yaralama ve narkotik madde kullanmak suçlarından poliste kayıtları olduğu ortaya çıktı.

Hürriyet'in haberine göre şüphelilerin ilk sorgularında trafik nedeniyle tartıştıklarını aralarında itiş kakış yaşandığını iddia ettikleri öğrenildi.

Polis, olayda bir azmettirici olma ihtimaline karşı şüphelilerin bilgisayar, telefon gibi özel cihazlarını incelemeye aldı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği'nden, Ahmet Hakan'a yönelik saldırıyla ilgili yazılı bir açıklama yapıldı.

Açıklamada şöyle denildi: "Emniyet Müdürlüğümüz tarafından olaya karışan dört şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmış ve olayla ilgili tahkikat başlatılmıştır.

Gözaltına alınan şahıslarla ilgili yapılan ilk incelemede içlerinden ikisinin başta uyuşturucu madde ticareti yapma, silahla yağma, tehdit gibi birçok suç kayıtlarının olduğu görülmüş, şahıslar haklarındaki tahkikat tüm boyutlarıyla yürütülmekte olup tamamlanmasının ardından adli mercilere sevk edilecektir.

"TALEBİ ÜZERİNE -ÇAĞRI ÜZERİNE KORUMA- TAHSİSİ YAPILDI"

Sayın Ahmet Hakan Coşkun’un koruma talebinde bulunmasına rağmen ilgili merciler tarafından koruma tahsisi işleminin yapılmadığını belirten değişik basın ve yayın organları ile sosyal medya mecralarında yer alan haberler ve bilgiler ise gerçeği yansıtmamaktadır. Sayın Coşkun’a, talebi üzerine “çağrı üzerine koruma" tahsisi yapılmış olup müessif olayın meydana geldiği gün Sayın Coşkun’un koruma çağrısında bulunmadığı anlaşılmıştır.

Fikir ve ifade özgürlüğü ile basın özgürlüğü demokrasinin vazgeçilmez unsurlarıdır. Temel hak ve özgürlüklerin korunması hususunda başta güvenlik güçlerimiz olmak üzere tüm kurumlarımız azami şekilde dikkat etmekte ve bu konuları hassasiyetle takip etmektedir.

banner53
Yorumlar (0)
16
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?