banner15

AK Parti TBMM İçtüzüğü için harekete geçiyor

AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş, TBMM İçtüzüğü değişiklik çalışmalarına ilişkin, "İçtüzük için bugün, üç siyasi partinin grup başkanvekilleriyle görüşebiliriz." dedi

AK Parti TBMM İçtüzüğü için harekete geçiyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, AK Parti Grup Toplantısı öncesinde gazetecilerle sohbetinde, İçtüzük değişikliği için bugün, üç siyasi partinin grup başkanvekilleriyle görüşebileceklerini belirterek, "Dört siyasi parti olmazsa olmaz." diye konuştu.

Meclis'in bayram nedeniyle verdiği aranın ardından, yeniden gündemine başladığını ifade eden Elitaş, çalışma takvimine ilişkin, grup önerilerini bugün TBMM Genel Kurulu'na sunacaklarını belirtti.

Meclis'in üç hafta süreyle salı, çarşamba, perşembe ve cuma günleri çalışmasını planladıklarına işaret eden Elitaş, bakanlar ve milletvekillerinin programlarını buna göre yapmaları durumunda sağlıklı bir çalışma imkanına kavuşacaklarını kaydetti.

80 maddenin üzerindeki yatırım ortamınının iyileştirilmesiyle ilgili tasarının üç bölüm halinde görüşüleceğini aktaran Elitaş, tasarıyı bu hafta sonuna kadar yasalaştırmayı planladıklarını ifade etti.

AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş, gelecek hafta ve sonraki haftalarda da uluslararası iş gücü piyasası ile ilgili tasarıyı gündeme alacaklarını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2016, 12:51
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35