banner39

banner35

Akar: Cezalandırma operasyonlarımız artan bir şiddet ve tempoda devam edecek

Akçakale'deki terör saldırısına ilişkin "Sınırlarımızın ötesinde planlı yapılan bu saldırılar tahammül sınırımızı zorlar hale gelmiştir" diyen Milli Savunma Bakanı Akar, "PKK/YPG hedeflerini güçlü şekilde vurduklarını ve bundan sonra da vurmaya devam edeceklerini belirterek, bugüne kadar 22 teröristin etkisiz hale getirildiği bilgisini paylaştı.

Güncel 11.01.2022, 13:37
Akar: Cezalandırma operasyonlarımız artan bir şiddet ve tempoda devam edecek

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Akçakale'deki terör saldırısına ilişkin, sınırların ötesinde planlı yapılan bu saldırıların tahammül sınırlarını zorlar hale geldiğini belirterek, "Cezalandırma operasyonlarımız artan bir şiddet ve tempoda devam edecek" dedi.

Akar, AA muhabirinin Akçakale’de 3 askerin şehit olduğu terör saldırısının ardından başlatılan operasyonlara ilişkin sorusunu yanıtladı.

Hain saldırının ardından gerekli operasyonların hemen başlatıldığını vurgulayan Akar, şunları söyledi:

"Sınırlarımızın ötesinde planlı yapılan bu saldırılar tahammül sınırımızı zorlar hale gelmiştir.

Şehitlerimizin kanları yerde bırakılmadı, bırakılmayacak. PKK/YPG hedeflerini güçlü şekilde vurduk, bundan sonra da vurmaya devam edeceğiz. Bugüne kadar 22 terörist etkisiz hale getirildi. Bu sayının daha da artacağını değerlendiriyoruz.

Cezalandırma operasyonlarımız artan bir şiddet ve tempoda sürecek. Bütün muhataplarımızın mutabakatlar kapsamındaki sorumluluklarını yerine getirmesini beklediğimizi bir kez daha ifade ediyoruz. Şehitlerimize tekrar Allah’tan rahmet, ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve aziz milletimize başsağlığı diliyoruz."

banner53
Yorumlar (0)
6
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?