banner15

Akar: İttifakta verilen sözler ahittir

Genelkurmay Başkanı Akar, TSK'nın bölgede ve dünyada barış ve istikrarın sağlanması için kurulan ittifaklara destek verdiğini söyledi; "Ancak unutulmamalıdır ki ittifaklar kurulurken verilen sözler ve varılan mutabakatlar karşılıklı birer ahittir" dedi.

Akar: İttifakta verilen sözler ahittir

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulûsi Akar, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) bölgede ve dünyada barış ve istikrarın sağlanması için kurulan ittifaklara destek sağladığını söyledi. Akar, "Ancak unutulmamalıdır ki ittifaklar kurulurken verilen sözler ve varılan mutabakatlar karşılıklı birer ahittir" dedi.

Akar ayrıca PKK ile mücadele konusunda da mesajlar verdi. İfadeleri şöyle:

"Türk Silahlı Kuvvetleri, en öncelikli görev olarak terörle mücadele harekâtını siyasi direktif doğrultusunda büyük bir azim ve kararlılıkla sürdürmektedir."

"Mücadelemiz etnik ve mezhep ayrımı yapmadan tüm vatandaşlarımızın güvenliği sağlanana ve terör bitene kadar devam edecektir."

YPG ARMALI AMERİKALI ASKER

PKK'nın Suriye kolu YPG, ABD özel kuvvetlerden askerlerin ve koalisyon hava saldırılarının desteğiyle IŞİD'in kontrolündeki Rakka'yı ele geçirmek için saldırıya geçmişti. Saldırıda ABD askerleri de ön saflarda YPG'lilerle birlikte görüntülenmişti. Görüntüde, "YPG arması" takmış Amerikan askeri dikkat çekmişti.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2016, 13:19
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48