banner39

banner35

Akar'ın Yenikapı konuşmasına çay sohbetinde karar verilmiş

Yenikapı'daki mitingde Akar’ın konuşma yapmasına, protokol çadırındaki çay sohbeti sırasında karar verildiği belirtiliyor

Güncel 09.08.2016, 08:44 09.08.2016, 08:44
Akar'ın Yenikapı konuşmasına çay sohbetinde karar verilmiş

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın, Yenikapı'daki 'Demokrasi ve Şehitler Mitingi'nde konuşma yapmasına, protokol çadırındaki çay sohbeti sırasında karar verildiği öğrenildi.

Yenikapı'da pazar günü gerçekleştirilen, 'Demokrasi ve Şehitler Mitingi'nde liderlerin çay sohbetinin ayrıntıları ortaya çıkıyor.

Haberturk’ten Saliha Çolak’ın haberine göre Akar’ın konuşma yapmasına, protokol çadırındaki çay sohbeti sırasında karar verildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile liderler, miting alanına yakın bir noktada oluşturulan çadırda bir araya geldi.

Çadıra ilk gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli oldu. Bahçeli'nin ardından Başbakan Binali Yıldırım geldi. Yıldırım ile Bahçeli bir süre sohbet etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ve damadı olan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile birlikte çadıra geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında Meclis Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Grup Başkanvekili Engin Altay ile İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat yer aldı.

35 DAKİKALIK SOHBET

MHP Lideri Bahçeli'ye ise Genel Başkan yardımcıları Emin Haluk Ayhan, Ruhsar Demirel ve İstanbul İl Başkanı Bülent Karataş eşlik etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile liderler yaklaşık 35 dakika çadırda kalarak sohbet etti. Liderlere çay, su, kuruyemiş ve kanepe ikramı yapıldı. Liderlerin burada ne konuştuğu büyük merak konusu oldu.

Liderler arasındaki sohbetin en önemli konusu, muhalefet liderlerine bildirilen programda olmayan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın konuşmasıydı.

MUHALEFET LİDERLERİ ONAYLADI

Muhalefet liderlerine, Akar'ın konuşmasına nasıl bakacakları, bir sakıncası olup olmadığı soruldu. Bahçeli ile Kılıçdaroğlu'nun da onaylamasıyla Akar'ın konuşması kesinleşti.

Sohbette Cumhurbaşkanı, miting alanını havadan görme fırsatı yakaladığını belirterek, kalabalıktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bunun üzerine Kılıçdaroğlu'nun, "Biz karayoluyla geldik. Alana girmekte güçlük çektik. Muhteşem bir kalabalık var" dediği öğrenildi. Liderler, "Hiç bu kadar büyük bir kalabalık toplanmadı" diyerek ortak görüşlerini dile getirdiler.

Yorumlar (0)
18
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?