banner39

Akdağ'dan çocuk istismarında öngörülen ceza açıklaması

Başbakan Yardımcısı Akdağ, çocuk istismarı ile ilgili, "Böyle kötü bir fiili işlemiş sonra da yavrumuzun hayatına kıymış birisi için doğrusu ağırlaştırılmış müebbet düşünüyoruz" ifadelerini kullandı

Güncel 28.02.2018, 11:35 28.02.2018, 11:35
Akdağ'dan çocuk istismarında öngörülen ceza açıklaması

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'nda gündeme ilişkin soruları yanıtlıyor ve gelişmelerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

"MHP VE CHP GRUPLARINI ZİYARET EDECEĞİM"

Çocuk istismarı düzenlemesi ile ilgili olarak Akdağ, "Bu mevzuyla alakalı olarak bugün MHP ve CHP gruplarını ziyaret edeceğim." dedi. 

CHP ve MHP'ye yapacağı ziyaretle ilgili olarak Akdağ, "Elbette oy birliğiyle geçmesi arayışı içindeyiz, zaten bu diyaloğu onun için kuruyoruz. Esneklik dediğimiz konu da bir husustan taviz vermek anlamında değil, en doğruyu bulmak anlamında elbette esnek olmalısınız." ifadelerini kullandı.

Akdağ, "Sağlık Bakanlığımız, Çocuk İzlem Merkezlerinin (ÇİM) 2018'de toplam etki alanının, nüfusun yüzde 78'ine ulaşmasını hedeflemişti. Şöyle bir karar aldık; nüfusun yüzde 100'üne ulaşacak. Bütün illerimizde ÇİM'leri yaygınlaştıracağız." bilgisini verdi.

"AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET DÜŞÜNÜYORUZ"

Çocuk istismarı ile ilgili olarak Akdağ, "Böyle kötü bir fiili işlemiş sonra da yavrumuzun hayatına kıymış birisi için doğrusu ağırlaştırılmış müebbet düşünüyoruz." ifadelerini kullandı.

"28 ŞUBAT İNANÇLARA SAYGININ YOK EDİLMEYE ÇALIŞILDIĞI BİR DÖNEMDİ"

Akdağ, "28 Şubat; hoşgörünün, çoğulculuğun, insan haklarının ve inançlara saygının yok edilmeye çalışıldığı bir dönemdi." dedi.

SALİH MÜSLİM'İN SERBEST BIRAKILMASI

Salih Müslim'in serbest bırakılması ile ilgili olarak da  Akdağ, "Bu, terör suçlusu. Bunu Türkiye'ye vermek gerekir. Bu husustaki hukuki süreci ısrarla takip edeceğiz. Çekya'dan ve diğer ülkelerden de buna benzer suçluların iadesini talep ettiğimiz zaman uluslararası hukuka ve kendileriyle anlaşmamıza uygun biçimde bize iadelerini bekliyoruz. Aksi çifte standart olur, aksi samimiyetsizlik olur." şeklinde konuştu.

banner53
Yorumlar (0)
4
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü