banner15

AKFA Holdinge FETÖ operasyonunda 17 tutuklama

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca AKFA Holding ve holdinge bağlı 44 şirket ile ortakları ve çalışanlarına yönelik FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklanan şüpheli sayısı 17'ye ulaştı.

AKFA Holdinge FETÖ operasyonunda 17 tutuklama

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca FETÖ/PDY'ye maddi destek sağladıkları iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan şüpheli sayısı 17'ye ulaştı.

AKFA Holding ve holdinge bağlı 44 şirket ile ortakları ve çalışanlarına yönelik düzenlenen operasyon kapsamında haklarında gözaltı kararı çıkarılan 120 şüpheliden 102'si gözaltına alındı.

Savcılık sorgularının ardından mahkemeye sevk edilen ve "Terör örgütüne üye olmak", "Terör örgütüne finansman sağlamak" ve "Suçtan kaynaklı mal varlığı değerlerini aklamak" suçlarından tutuklanan şüpheli sayısı 17'ye yükseldi.

46 KİŞİ SERBEST

13'ü mahkemeden olmak üzere 46 şüphelinin serbest kaldığı soruşturma kapsamında İnanlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Serdar İnan'ın savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldığı öğrenildi. Aralarında Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan'ın da bulunduğu 7 şüpheli adliyenin nezarethanesinde bulunurken 32 şüpheli ise tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi.

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2016, 14:51
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48