banner39

banner35

Akıncı Üssü park oluyor

Askeri üsler ile ilgili Fikri Işık'tan açıklama geldi

Güncel 12.08.2016, 11:35 12.08.2016, 11:54
Akıncı Üssü park oluyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Akıncı üssü'nün Demokrasi Parkı olacağını açıkladı.

FİRARİ ASKER

133 general firarda, 2 askeri ateşe, 162 asker firarda. Firari ateşeler için İtalya'yla temaslar başladı. 3 askeri ataşe firarda. Firarilerden birisi Bosna Hersek askeri ataşesi.

İHRAÇLAR

TSK'dan ihraç edilen 3 bin 185 kişi ihraç edildi. 151'i general ve amiral. İhtiyaç duyulduğu zaman, adli süreç de devam ediyor, bu verilerle devam edebilir. 

"PİLOT İHTİYACIMIZ VAR"

Kararname hazır. Temel önceliğimiz TSK'nın 265 pilot ihraç edildi, acil durumlarda yetecek pilotumuz var ama olması gerekenin altındayız. Dolayısıyla bazı düzenlemeler yapıyoruz. FETÖ'nün zorla ayrılmasına neden olduğu, sınıf subaylarının dönüş hakkı gibi pek çok düzenlemeyi içeren bir kararname olacak. Önceki KHK'deki bazı teknik düzeltmeler olacak. Bu KHK hazır, yayınlanmasını bekliyoruz.

Pilot ihtiyacımız olduğu için acil düzenleme yapıyoruz. İnsanlarımız güven içinde olsun. Ancak dünya standartlarını yakalamalıyız. Bu atama döneminde, 15 Temmuz'dan sonraki dönemde, daha önce Balyoz'da mağdur edilmiş bazı askerler terfi ettirildi ve önemli görevlere atandı. Hükümetimizin tavrı belli, mağduriyetleri giderecek adımlar atacağız.

 

Yorumlar (0)
22
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?