banner15

Akşener: Kongremiz pazar günü saat 10'da başlayacak

MHP Genel Başkan adayı Meral Akşener, olağanüstü kurultay için Gemerek Mahkemesi'nin aldığı tedbir kararının kaldırılmasının ardından kişisel Twitter hesabından bir açıklama yaptı.

Akşener: Kongremiz pazar günü saat 10'da başlayacak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

MHP Genel Başkan adayı Meral Akşener, olağanüstü kurultay için Gemerek Mahkemesi'nin aldığı tedbir kararının kaldırılmasının ardından kişisel Twitter hesabından bir açıklama yaparak, “Olağanüstü Kongremiz, Ankara Anadolu Otel Esenboğa kongre salonunda 15 Mayıs Pazar günü saat 10.00'da yapılacaktır” dedi. Akşener'in avukatı Uğur Tarhan da Twitter'dan, "Ankara icra adliyesinde kavga etmemiz gerekecekse ederiz, herkesi uyarıyorum" açıklamasını yaptı.

Ankara 2. İcra Mahkemesi, Milliyetçi Hareket Partisi'nde (MHP) olağanüstü kurultay toplanmasına ilişkin Gemerek Sulh Hukuk Mahkemesi'nin koyduğu tedbir kararının kaldırılmasına yönelik itirazı kabul etti. Ancak Devlet Bahçeli yönetimi, icra mahkemesinin kararının "hukuksuz olduğunu" savunarak, "Gemerek ve Tosya mahkemeleri tarafından verilen ihtiyati tedbir kararlarının aynen devam ettiğini" öne sürdü. Genel Merkez'in avukatı Yüce Bulut, "Mahkeme tarafından Ankara Valiliği’ne doğrudan yazı yazılarak tedbir kararı için gereğinin yapılması talep edilmiştir. Güvenlik güçleri yasal olmayan bu kongreyi önlemek için gerekli tedbirleri alacaktır" diye konuştu.

Akşener'in Twitter hesabından mahkemenin kararıyla ilgili paylaştığı görsel şöyle:

MHP AVUKATI: KURULTAY HUKUKEN MÜMKÜN DEĞİL

MHP Genel Merkez avukatı Yücel Bulut, düzenlediği basın toplantısında, "Söz konusu ihtiyati tedbir kararları gereğince 15 Mayıs 2016 tarihinde yapılacağı ilan edilen kurultayın yapılması hukuken mümkün değildir." dedi.

"Adı geçen (Ankara 2.) İcra Mahkemesi hakiminin kimliği ve mazisi genel merkezimizce çok iyi bilinmektedir" diyen Bulut, şunları söyledi:

"Hafta mesaisinin bitimine sayılı dakikalar kala açıklamış olduğu kararla hangi amaca hizmet ettiği de yine tarafımızca çok iyi bilinmektedir. Bir haftadır düzenli olarak dava yoluyla önüne gelmemiş olan tedbir dosyalarını yetkisi olmaksızın temin eden ve inceleyen mahkeme hakimi hakkında Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'na gerekli şikayetler gerçekleştirilecektir."

Bulut, "Mevcut mahkeme kararları karşısında hukuken gerçekleştirilmesi mümkün bulunmayan bir kongre girişimi karşısında, yine yasal olmayan yollarla üst kurul delegelerimizi kongrenin gerçekleşeceği iddia edilen alana davet edenler açıkça suç işlemektedir." dedi.

MHP Genel Merkez avukatı Bulut, "Geçerli ve yürürlükte bulunan ihtiyati tedbir kararlarının yasanın verdiği yetki ışığında mahkemeler tarafından doğrudan uygulanmasını talep ettik. Bu talebimiz kabul edildi. Ankara Valiliğine bugün itibarıyla faks yoluyla bu ihtiyati tedbir kararlarının gereğinin yapılması konusunda talimat verdik." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2016, 19:20
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48