Alâ, Sur ve Cizre için tarih verdi

İçişleri Bakan Âlâ, PKK'ya karşı operasyonların yoğun şekilde devam ettiği Cizre ve Sur'da, 1-2 hafta içinde operasyonların biteceğini söyledi

Alâ, Sur ve Cizre için tarih verdi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İçişleri Bakan Efkan Âlâ, PKK'ya karşı operasyonların en yoğun şekilde devam ettiği Cizre ve Sur'da sona doğru yaklaşıldığını söyledi.

Bakan Âlâ, Şırnak'ın Cizre ilçesindeki operasyonların yüzde 99 tamamlandığını söyleyerek, buranın 1-2 güne kadar temizleneceğini söyledi. Diyarbakır'ın Sur ilçesinde ise 1-2 hafta daha süreceğini ifade etti.

Ankara'da gazetecilerin sorularını yanıtlayan İçişleri Bakanı Efkan Âlâ, Cizre'deki bir bodrum katında beklediği iddia edilen yaralılara ambulans gönderilmediği tartışmalarını değerlendirdi. Hem Sağlık Bakanlığı hem de Diyarbakır Büyükşehir Belediyes ambulanslarının gönderildiğini söyleyen Bakan Âlâ, "Gönderilen bütün ambulanslara ateş açıldı. 53 gündür sokağa çıkma yasağı uygulandı. Oralarda zararlar karşılandı. Tamamen temizlenen hendek çukur yüzde 99'a ulaştı. 80-100 ev kaldı temizlenecek. Terörle mücadeleyi sekteye uğratmak için kurgu yapılmış, o da ortaya çıktı" dedi.

Âlâ, "Bina algı yönetiminin bir parçası. Orada bir bina yok. Oraları yaşanmaz hâle getiren terör örgütünün elebaşları orada ve bunun için çok fazla ses çıkarıyorlar, durdurabilir miyiz diye uğraşıyorlar" ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2016, 15:25
banner53
YORUM EKLE

banner39