banner39

Ala: Oslo tapeleri de 17 Aralık'la ilgili

İçişleri Bakanı Ala, Oslo görüşmeelerinin yasadışı dinlemelerle alakalı olduğunu, başka ülkelerin istihbaratıyla işbirliği yapılarak sızdırıldığını savundu

Güncel 31.01.2015, 11:20 31.01.2015, 11:20
Ala: Oslo tapeleri de 17 Aralık'la ilgili

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İçişleri Bakanı Efkan Ala, yasadışı dinlemelerle ilgili yaptığı açıklamada, Oslo görüşmelerinin sızdırılmasının da bu konuyla alakalı olduğunu söyledi. NTV canlı yayınında Ahmed Arpat'ın konuğu olan İçişleri Bakanı Efkan Ala, Oslo görüşmelerinin, başka ülkelerin istihbarat örgütleriyle işbirliği yapılarak sızdırıldığını ima etti.

Bakan Ala, "Oslo görüşmelerinden başlayın, görüşmeler sızdırılıdı. Kim sızdırdı bunu? Bakıyorsunuz bunlar bütün bir planın parçası. 17 Aralık darbe ortamını hazırlamak için bu taşlar emrdiven gibi döçşenmiş. Kim diye soruşturma açıyorsunuz bakıyorsunuz başka bir ülkenin istihbaratıyla işbirliği yapıp çözüm sürecini sabote etmeye yöenlik bir girişim olmuş. Onu yargıya teslim ediyorsunuz." dedi.

Ala şöyle konuştu: Sonra o zamanki sayın başbakan şimdi cumhurbaşkanımızın odasına, bir ülke gelişmiş dinleme cihazları satıyor, onu da tek bir yer emniyet istihbarat daire başkanlığı alıyor, onu da tespit ediyorsunuz, kim almış kimler koymuş tespit edip dava açıyorsunuz ve o bir kurum... Soruşturmalar açıyorsunuz... MİT tırlarını durduranlar kimler, onlar hakkında soruştuma açıyorsunuz.

Onları hem idari bakımından cezalandırıyor hem savcılığa suç duyurusunda bulunuyorsunuz. Bunları yapıyorsunuz. Kim bunları organize ediyor. Bunlar tespit ediliyor. bunları yaparken bir bakıyorsunuz sanki İçişleri Bakanlığı başka bir birim gibi, bir medya grubu bunları savunuyor. Eğer burada bir yanlışlık varsa ben onu çıkar savunurum. Burada devlet kendi içinde suç işleyenleri soruşturuyor.

banner53
Yorumlar (0)
9
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?