banner39

Alemlere Rahmet Kısa Film Yarışması ödülleri verildi

Alemlere Rahmet Kısa Film Yarışması'nın bu yılki birincilik ödülünü Masumiyetin Düşüşü isimli kısa film aldı. İkinciliği Anne ve Çocuk filmi alırken; üçüncülüğü de Kıyamet Şehri Arayış filmi aldı

Güncel 28.12.2015, 14:16 28.12.2015, 14:16
Alemlere Rahmet Kısa Film Yarışması ödülleri verildi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Siyer Vakfı tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen "Alemlere Rahmet Kısa Film Yarışması"nın ödülleri sahiplerine verildi. Dün akşam gerçekleşen ödül töreninde birincilik ödülüne hak kazanan Yunus Namaz'a ödülünü Muhammed Emin Yıldırım takdim etti.

Vakfın bu yıl ikincisini düzenlediği 'Ahlakı Kur'an davası Furkan'' başlıklı kısa film yarışmasını Yunus Namaz'ın yönettiği "Masumiyetin Düşüşü" kazandı. Murat Bozkurt'un "Anne ve Çocuk" filmi ikincilik, Mehmet Şerif Karakoyun'un "Kıyamet Şehri Arayış" filmi ise üçüncülük ödülünün sahibi oldu.

Yönetmenliğini Orhan İnce'nin üstlendiği "Adem Başaran" filmi mansiyon ödülüne hak kazanırken, Seda Kaya "Bir Senaryo Yaratmak" ile Es Medya Ödülü'ne, Şenol Çöm ise "Gün Batarken" ile Jüri Özel Ödülü'ne layık görüldü.

Törende usta tiyatrocu Hasan Nail Canat adına eşi Sevim Canat'a 'Onur Ödülü' verilirken, yarışmanın ana sponsoru ES Medya'nın Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak'a plaket takdim edildi.

Derviş Zaim'in başkanlığını yaptığı jüride, Cihan Aktaş, Nurten Sancak, Ümit Meriç, Bülent Ata, Gökdemir İhsan, Gökhan Yorgancıgil ve Mehmet Kaman yer aldı.

Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen törende konuşan Siyer Vakfı Başkanı Mehmet Kaya, "Asr-ı Saadet eczanesinden reçeteler bulma inancında olan Siyer Vakfımız, kurulduğu 2010 yılından beri, alemlere rahmet olarak gönderilen Hazreti Peygamber Efendimiz'i daha yakından tanımak, anlamak, kavramak ve onun kutlu beyanlarını hayatlarımıza katabilmek gayesiyle çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir" dedi.

2010 yılında kurulan Siyer Vakfı, Peygamber Efendimizin daha iyi tanınması ve kavranması amacıyla yürüttüğü çalışmalar çerçevesinde 2014 yılını 'Siyer Yılı' ilan ederek birçok akademik, kültürel ve sanatsal etkinlik düzenlemişti.

Yorumlar (0)
27
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?