banner39

Aliyev: Türk halkı ile gurur duyuyoruz

Azerbaycan Cumhurbaşkan Aliyev, "Bu yılın Temmuz'unda, Türkiye çetin bir sınavdan yüzünün akıyla çıktı. Türkiye'nin geleceğini korudu. Biz Azerbaycan'da sizinle gurur duyuyoruz" dedi

Güncel 10.10.2016, 17:50 10.10.2016, 17:50
Aliyev: Türk halkı ile gurur duyuyoruz

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, İstanbul'da yapılan 23. Dünya Enerji Kongresi'nde konuştu.

Aliyev, Türkiye'nin istikrarının tüm dünya için önemli olduğunu söyleyerek, " Bu yılın Temmuz'unda, Türkiye çetin bir sınavdan yüzünün akıyla çıktı. Türkiye halkı, Erdoğan'ın etrafında birleşerek, büyük kahramanlık gösterdi. Türkiye'nin geleceğini korudu. Biz Azerbaycan'da sizinle gurur duyuyoruz" dedi.

"DOSTLUĞUMUZ DAİMİDİR"

Azerbaycan Petrolünün Türkiye üzerinden dünya pazarlarına ulaştırıldığını hatırlatan Aliyev, "Karşılıklı menfaat ve çıkarlarımız doğrultusunda bunu başarıyoruz. Türkiye'ye yaptığımız yatırım 20 milyar doları bulacak.Türkiye ile bizim dostluğumuz, birliğimiz, kardeşliğimiz daimidir." dedi.

"G20 HATIRLATMASI"

İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen 23. Dünya Enerji Kongresi'nin "Başkanlar Oturumunda" konuşan ve Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı'nın (TANAP) ilk imzasının 2012'de İstanbul'da Türkiye ve Azerbaycan liderliğinde atıldığını hatırlatan Aliyev, "TANAP anlaşması tarihi bir anlaşmadır, diğer önemli projelere benzemiyor. Gelecekte birçok ülke bu önemli projeye katılabilir"dedi. Geçtiğimiz yıl Antalya'da düzenlenen G20 zirvesine Türkiye'nin üye olmayan bir devleti davet etme hakkını Azerbaycan'dan yana kullandığını hatırlatarak,Türkiye ile bizim dostluğumuz, birliğimiz, kardeşliğimiz daimidir"diye konuştu.

banner53
Yorumlar (0)
12
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü