banner15

Alman diplomatlara Türkiye'den çıkışta uzun sorgu

Diplomatik pasaportlu Almanlar, Atatürk Havalimanı'nda iki saati aşkın sorgulamadan sonra Türkiye'den çıkabildi

Alman diplomatlara Türkiye'den çıkışta uzun sorgu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Almanya'da pasaportunu çaldırdıktan sonra Alman polisi tarafından havalimanı karakolunda alıkonulan TBMM Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı'ya yapılan kötü muamelenin ardından, Alman diplomatlar Atatürk Havalimanı'nda iki saat süren sorgulama sonrası Türkiye'den çıkabildi. Bakanlıktan gelen talimat uyarınca kontrol noktasında bekletilen Alman diplomatlar da yaklaşık bir saat süren sorgulama sonrası Türkiye'ye girebildi.

Edinilen bilgiye göre dün akşam saat 19.00'dan itibaren başlatılan uygulamada Almanya'dan gelen tüm diplomatik pasaportlu yolculara, pasaport kontrolu sırasında sorgu yapılmasına başlandı. Çıkışta da, Alman diplomatlar uzun bir sorgudan geçiriliyor. Bu uygulama sırasında şu ana kadar diplomatik pasaport taşıyan dört Alman diplomatın uçağını kaçırdığı öğrenildi.

TBMM Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı'nın Almanya'da havalimanında alıkonulmasının ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "Sen benim Meclis Başkan Yardımcıma, bir bayan milletvekiline bu tür bir yanlışı yaparsan, senin polisin vesairen bunu yaparsa, benim buna aynısıyla mukabele etmem lazım" ifadesini kullanmıştı

 

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2016, 18:16
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48