banner15

Alpaslan Çelik tahliye olamıyor

İzmir'de, 671 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnameyle, Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun'a eklenen geçici madde uyarınca ilk aşamada 3 bin kişi tahliye olabilecek.

Alpaslan Çelik tahliye olamıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türkiye tarafından Suriye sınırında düşürülen Rus savaş uçağının pilotlarının öldürülmesiyle ilgili hakkında soruşturma başlatılan ve başka suçtan hükümlü bulunan Alpaslan Çelik'in ise bu yasadan yararlanamayacağı öğrenildi.

671 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnameyle, Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun'a eklenen geçici madde uyarınca ilk etapta Türkiye genelinde bulunan cezaevlerinde 38 bin hükümlü tahliye edilmeye başlandı. İzmir'de bulunan cezaevlerinde hükümlü olan 3 bin kişinin yasadan faydalanacağı ve tahliyelerin dünden itibaren yapılmaya başlandığı belirtildi.

Cezaevlerinden sorumlu Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mehmet Fatih Öztürk, Resmi Gazete'de yayımlanan kanun hükmünde kararname sonrası, İzmir'de bulunan cezaevlerinde hükümlü bulunan kadın ve erkek toplam 3 bin kişinin bu yasadan faydalanacağını ve tahliye işlemlerinin başlandığını söyledi.

Öztürk, başka bir suçtan hükümlü olan, Suriye sınırında düşürülen Rus uçağının pilotlarının öldürülmesiyle ilgili hakkında soruşturma yürütülen Alpaslan Çelik'in ise 'iyi hali' olmadığı için yasadan faydalanamayacağını ve hükümlü olduğu suçtan dolayı 2017 yılı Temmuz ayına kadar cezaevinde kalacağını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2016, 15:56
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35