Altan kardeşler soruşturmasında yeni gelişme

Darbe girişiminin ardından tutuklanan Mehmet ve Ahmet Altan kardeşler soruşturmasında Nazlı Ilıcak ve Mehmet Baransu ifadelerine başvurulmak üzere İstanbul Adliyesi'ne getirildi.

Altan kardeşler soruşturmasında yeni gelişme

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

15 Temmuz darbe girişimi kapsamında tutuklanan Mehmet ve Ahmet Altan kardeşlere ilişkin soruşturma kapsamında Nazlı Ilıcak ve Mehmet Baransu ifadelerine başvurulmak üzere İstanbul Adliyesi'ne getirildi.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından yürütülen soruşturma kapsamında Ahmet ve Mehmet Altan tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

"Darbeye teşebbüs" ve "terör örgütü üyeliği" suçlarından tutuklanan Ahmet ve Mehmet Altan ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında bugün adliyeye darbe soruşturmalarından tutuklu iki isim ifadeye çağrıldı.

Soruşturma Savcısı Can Tuncay 14 Temmuz'daki televizyon programında Ahmet ve Mehmet Altan'la birlikte bulunan Nazlı Ilıcak ve Taraf Gazetesi eski çalışanı Mehmet Baransu'yu ifade vermek üzere Silivri Cezaevi'nden adliyeye getirtti. İki isim Jandarmalar eşliğinde İstanbul Adliyesi'ne getirildi.

NAZLI ILICAK'A O PROGRAMDAKİ KONUŞMALAR SORULACAK

Nazlı Ilıcak'a 14 Temmuz'daki televizyon programındaki konuşmaların sorulacağı, Mehmet Baransu'ya ise Taraf Gazetesi'ndeki Balyoz haberlerinin perde arkası ile bir tanığın İstanbul Savcılığı'na verdiği ifadede belirtilen Ahmet Altan ile kendisinin Alaaddin Kaya ile ilişkisinin sorulacağı iddia edildi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2016, 14:38
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35