banner15

Altan kardeşlerin avukatından savcıya suç duyurusu

23 Eylül'de 'FETÖ üyeliği' suçlamasıyla tutuklanan Ahmet Altan'ın avukatı tarafından Savcı Can Tuncay hakkında suç duyurusu yapıldı.

Altan kardeşlerin avukatından savcıya suç duyurusu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

23 Eylül'de 'FETÖ üyeliği' suçlamasıyla tutuklanan ve hâlâ Silivri Cezaevi'nde bulunan gazeteci ve yazar Ahmet Altan'la ilgili olarak Sabah, Yeni Şafak, Star ve Akşam gazetelerinde yer alan "Ahmet Altan'ın 'cemaat abisi' Zaman'ın eski sahibi Alaaddin Kaya" iddialarına ilişkin Savcı Can Tuncay hakkında suç duyurusu yapıldı. Mehmet Altan ve Ahmet Altan’ın avukatı Ergin Cinmen, Savcı Tuncay hakkında “Adil yargılamayı etkilemek ve gizli kalması gereken bilgileri savunma aleyhine kullanılmasını sağlamak amacıyla örgütlenmek ve görevi kötüye kullanmak suretiyle suç işleme” suçlamasıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Dosya ile ilgili savcılığın ‘kısıtlılık’ kararı getirdiğini hatırlatan Avukat Cinmen, “Müvekkiller hakkındaki belge ve kanıtların Savcı Can Tuncay’ın sorumluluğu çerçevesinde belirli bir basın grubuna servis edildiğini anlamaktayız” ifadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2016, 21:06
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48