Anıtkabir'deki oyun alanı kaldırılacak

Genelkurmay Başkanlığı, Anıtkabir'de tepki çeken çocuk oyun alanının kaldırılacağını açıkladı

Anıtkabir'deki oyun alanı kaldırılacak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Genelkurmay Başkanlığından, Anıtkabir Bakım Onarım Restorasyon Kurulu'nun olağanüstü toplanarak Anıtkabir'deki portatif oyun alanının kaldırılmasına oy birliğiyle karar verdiği bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinden yapılan açıklamada, dünyada çocuklara bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünyayla paylaşan yegane devlet adamının Mustafa Kemal olduğu belirtildi.

Anıtkabir'e gelen ziyaretçilerin yoğun talepleri üzerine Anıtkabir'deki Dinlenme-2 kafeteryanın yanına, anıt bloğuna zarar vermeyeceği değerlendirilerek 23 Nisan 2016'da çocuklar için portatif küçük oyun alanı yapıldığı bildirilen açıklamada, söz konusu alanın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 96’ncı yıl dönümünde bayram hediyesi olduğu belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Anıtkabir'e oyun alanı yapıldıktan sonra çocuk ziyaretçilere Atatürk'ü sevdirmenin yanı sıra Anıtkabir'i sevdirme konusunda da bu uygulamanın faydalı olduğu yönünde çok sayıda olumlu geri bildirim alınmıştır. Ancak beş aydan bu yana hizmet veren söz konusu oyun alanıyla ilgili olarak, önceden sorumlu hiçbir birimle bilgi ve görüş alışverişi yapılmadan, 23 Eylül 2016 tarihinde sosyal medyada, daha sonra da yazılı ve görsel basında konuyla ilgili haber ve yorumlar yer almıştır. Bu gelişmeler üzerine Anıtkabir Hizmetlerinin Yürütülmesine ilişkin Kanun ve Yönetmelik çerçevesinde, Anıtkabir Bakım Onarım Restorasyon Kurulu 24 Eylül'de olağanüstü toplantıya çağrılmıştır. Kurul, 25 Eylül 2016 tarihinde saat 09.00'da Anıtkabir'de toplanarak bugün itibarıyla oy birliğiyle söz konusu portatif oyun alanının kaldırılmasına karar vermiştir. Bundan sonraki süreçte söz konusu oyun alanı ile ilgili öneri ve talepler, kanun ve yönetmelik uyarınca Anıtkabir Bakım Onarım Restorasyon Kurulu tarafından değerlendirilecektir."

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2016, 15:51
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35