banner39

Ankara Dil Tarih'te öğrenci kavgası

İzmir'de ülkücü bir öğrencinin öldürülmesi sonrası üç gün tatil ilan edilen Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi'nde bugün dersbaşı vardı ama olaylar çıktı. Polis çok sayıda öğrenciyi gözaltına aldı

Güncel 26.02.2015, 12:50 27.02.2015, 09:22
Ankara Dil Tarih'te öğrenci kavgası

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi'nde iki grup öğrenci arasında olaylar çıktı. Olaylara müdahale eden polis çok sayıda öğrenciyi gözaltına aldı. Fakülte, Ege Üniversitesi'ndeki cinayet nedeniyle üç gün boyunca tatil edilmişti.

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesinde karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavgayla ilgili gözaltına alınan 46 kişiden 43'ü serbest bırakıldı.

Fakültede karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan, bir güvenlik görevlisinin silahla yaralandığı kavgayla ilgili gözaltına alınanlardan 43'ü, sağlık kontrollerinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

Fakültedeki güvenlik kameralarını izleyen polis, gözaltına alınanlardan 3'ünü, güvenlik görevlisinin silahla yaralanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında Ankara Emniyet Müdürlüğüne götürdü.

Zanlılardan birinin silahı kullandığının tespit edildiği, ikisinin de ifadelerine başvurulmak üzere Emniyete sevkedildiği bildirildi.

EGE ÜNİVERSİTESİ DE GERGİN BAŞLADI

Ege Üniversitesi'nde 20 Şubat'ta 1 öğrencinin öldüğü, 7 öğrencinin yaralandığı olayla ilgili Ege Üniversitesi Senatosu'nun kararıyla 3 gün süreyle öğrenime verilen aranın ardından öğrenciler bu sabah ders başı yaptı.

Sabah saatlerinde yerleşkeye gelen öğrenciler, kapılarda oluşturulan güvenlik kontrol noktalarından öğrenci kimliklerini göstererek geçti, öğrenciler olmayanların girişine izin verilmedi. Yerleşkeye giriş-çıkış kapılarında özel güvenlik görevlilerin sayısının arttırıldığı gözlendi.

Öte yandan Çevik Kuvvet ekipleri TOMA'larla yerleşkenin ana giriş kapısı önünde hazır bekledi. Sabah saatlerinde yerleşke içinde herhangi bir toplanmanın ya da gerginliğin yaşanmadığı öğrenildi.

BİR KİŞİ ÖLMÜŞTÜ

Ege Üniversitesi'nde, öğrenciler arasında 20 Şubat Cuma günü çıkan kavgada 8 kişi yaralanmış, yaralılardan Fırat Yılmaz Çakıroğlu hayatını kaybetmişti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?