Ankara'da arabaları dahi sürükleyen selin izleri siliniyor

Ankara'nın Mamak ilçesinde dün öğle saatlerinde meydana gelen ve 6 kişinin hafif şekilde yaralandığı, birçok araç, ev ve iş yerinde maddi zarar meydana getiren selle ilgili hasar tespit ve giderme çalışmaları sürüyor.

Ankara'da arabaları dahi sürükleyen selin izleri siliniyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ankara'nın Mamak ilçesinde dün öğle saatlerinde meydana gelen ve 6 kişinin yaralandığı selin izleri siliniyor.

Sel felaketi sonrası Ankara Valiliği koordinesinde çalışmalarını sürdüren İl Afet ve Acil Durumlar Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesine bağlı ASKİ ekipleri hasar tespit çalışmalarını sürdürüyor.

EV VE İŞ YERLERİNDE HASAR GİDERME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Selde zarar gören 150'ye yakın araç, fotoğrafları çekilip hasar tespiti yapılmasının ardından çekici yardımıyla bulundukları yerden kaldırıldı, ev ve iş yerlerinde hasar tespit ve giderme çalışmaları ise devam ediyor.

 

Öte yandan polis telsizinden Meteoroloji'nin öğle saatlerinde kuvvetli yağış uyarısında bulunduğu belirtilerek, meydana gelebilecek aksaklıklara karşı polis ekiplerinden dikkatli olmaları ve gelişmeleri sürekli bildirmeleri istendi.

Ankara'da dün öğle saatlerinde başlayan sağanak sele dönüşmüş, Boğaziçi Mahallesi Neşet Ertaş Caddesi'ndeki seyir ve park halindeki araçlar sel sularına kapılarak, Boğaziçi Köprüsü'nün altında sürüklenmiş, 6 kişi hafif şekilde yaralanmış birçok araç, ev ve iş yerinde maddi zarar meydana gelmişti.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2018, 12:58
YORUM EKLE

banner39