banner15

Ankara'da hasta yakınlarının doktora saldırısı

Sağlık Bakanlığı Ankara'da bir doktorun hasta yakınları tarafından saldırıya uğramasına ilişkin açıklama yaptı

Ankara'da hasta yakınlarının doktora saldırısı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Sağlık Bakanlığından, Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki bir doktorun hasta yakınları tarafından saldırıya uğramasına ilişkin, "Şiddet kimden gelir ise gelsin haklı bir gerekçesi olamaz. Hele hele görevi başındaki bir doktorumuza yönelik şiddet asla kabul edilemez. Bu elim saldırıyı kınıyor, Bakanlık olarak konunun sonuna kadar takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz." değerlendirilmesinde bulunuldu.

Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği doktorlarından Doç. Dr. Ahmet Oğuz Hasdemir'in hasta asansöründe 4 hasta yakınının saldırısına uğradığı belirtildi.

Kafasından ve dizinden yaralandığı bildirilen Hasdemir'in, kafatası ve dizindeki kırıklar nedeniyle, acil ameliyata alındığı ve hayati tehlikesinin bulunduğu kaydedildi.

Açıklamada, "Şiddet kimden gelir ise gelsin haklı bir gerekçesi olamaz. Hele hele görevi başındaki bir doktorumuza yönelik şiddet asla kabul edilemez. Bu elim saldırıyı kınıyor, Bakanlık olarak konunun sonuna kadar takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz." ifadelerine yer verildi.

Adli makamlara intikal eden olayın Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ tarafından dikkatle takip edildiği vurgulanan açıklamada, Bakan Akdağ'ın "şiddete uğrayan sağlık çalışanlarına yönelik hukuki destek sağlanması" yönündeki talimatıyla gereken işlemin yapıldığı bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2016, 19:30
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48