Ankara'da üç polis usulsüz dinlemeden tutuklandı

Ankara merkezli usulsüz dinleme operasyonunda eski Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Durmaz'ın da arasında bulunduğu 3 şüpheli tutuklandı, bir şüpheli ise adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı

Güncel 18.03.2015, 08:18 18.03.2015, 08:18
Ankara'da üç polis usulsüz dinlemeden tutuklandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ankara 4. Sulh Ceza Hakimliği, usulsüz dinlemelere ilişkin emniyet emniyet mensuplarına yönelik operasyon kapsamında, istihbarattan sorumlu eski Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Muharrem Durmaz'ın da arasında bulunduğu 3 şüphelinin tutuklanmasına, 1 kişinin ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına hükmetti.

Avukatlarıyla akşam saatlerinde adliyeye gelen istihbarattan sorumlu eski Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Durmaz ile emniyet mensupları Mustafa Çelik, Osman Gülbel ve Hakan Kirpi'nin, Nöbetçi Ankara 4. Sulh Ceza Hakimliğinde ifadesi alındı.

Hakimlik, Muharrem Durmaz, Mustafa Çelik ve Hakan Kirpi'nin tutuklanmasına, Osman Gülbel'in ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi. Şüphelilerin, "kamu görevlisinin resmi belgede sahtecilik yapması" suçundan tutuklandığı bildirildi.

Böylece, operasyon kapsamında tutuklananların sayısı 9 oldu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?