banner39

Ankaralı firmadan İl Sağlık Müdürlüğüne 600 bin tıbbi eldiven yardımı

Ankara'da polis ekiplerinin koronavirüs tedbirleri kapsamında yaptığı denetimler sırasında bir firma sahibi tarafından 600 bin tıbbi eldiven İl Sağlık Müdürlüğüne hibe edildi

Güncel 24.03.2020, 12:48
Ankaralı firmadan İl Sağlık Müdürlüğüne 600 bin tıbbi eldiven yardımı

Ankara'da polis ekiplerince koronavirüs tedbirleri kapsamında denetlenen sağlık ürünleri satışı yapan bir firmanın sahibi, polis ekipleri aracılığı ile 600 bin tıbbi eldiveni İl Sağlık Müdürlüğüne hibe etti.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında sahte dezenfektan ve sağlık malzemesi üreten yerlere yönelik denetimlerini sıklaştıran Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Ostim Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren ve sağlık malzemesi üreten firmalara yönelik uygulama yaptı. 

Uygulama sırasında denetlenen ve sağlık şartlarına uygun olduğu belirlenen firmalardan birinin sahibi olan iş adamı Burhan Güzel, vatandaşa verilen hizmetler sırasında sağlık ekiplerinin kullanımına sunulmak amacıyla firması tarafından üretilen 600 bin tıbbi eldiveni hibe etmek istediğini belirtti.

Güzel'e yardımcı olan polis ekipleri, İl Sağlık Müdürlüğü ile irtibata geçerek  tıbbı malzemenin ilgililere ulaştırılmasını sağladı.

Ülke olarak içinden geçilen zor günlerde devlete imkanları çerçevesinde destek olmak istediğini aktaran Güzel, malzemelerin ulaştırılmasındaki yardımlarından dolayı Ankara Emniyet Müdürlüğü yetkililerine teşekkür etti.

Kaynak: AA

banner53
Yorumlar (0)
22
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?