banner15

Arap gazeteciler Ordu'yu gezdi

Ordu'da turizmini geliştirmek amacıyla Körfez ülkelerinden davet edilen 50 gazeteci ve seyahat acentesi temsilcileri turistik yerlerden Ulugöl'ü gezdi.

Arap gazeteciler Ordu'yu gezdi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ordu'da turizmin gelişmesi için yapılan proje kapsamında 50 gazeteci ve seyahat acentesi temsilcileri turistik yerlerden Ulugöl'ü gezdi.

Ordu Valiliğinin ''1 milyon turist'' hedefi doğrultusunda Arap gazeteciler ile seyahat acentesi temsilcileri tarihi, turistik ve kültürel alanları ziyaret etmeyi sürdürüyor.
Gölköy ilçesinde yer alan ve Türkiye'nin "36'ncı Tabiat Parkı" konumunda olan Ulugöl'e giden Arap konuklar, sonbaharın sunduğu görsel güzellik içerisinde doğa yürüyüşü yaptı. Gazeteciler, ülkelerinde yayımlanacak haberlerde kullanmak üzere farklı tonlardaki ağaç yapraklarının göle yansıması ve sonbaharın sunduğu renk cümbüşünü fotoğrafladı.

Gölköy Belediye Başkanı Ali Kemal Mert, Körfez ülkelerinden gelen konukları ağırladı, Ulugöl ile ilçe hakkında bilgi verdi.

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Ordu'nun Karadeniz ve Türkiye'nin incisi olduğunu, bu sözün yöreye gelen Arap gazeteciler tarafından da dile getirildiğini söyledi.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2016, 20:20
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35