Arınç: MGK toplantıları da izlenmiş olabilir

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, güvenlik zirvesine ait ses kayıtlarının sızdırılmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. MGK'nın da izlenmiş olabileceğini belirten Arınç, bunun hükümet değil devlet meselesi olduğunu belirterek herkesin buna göre tavır almasını istedi

Arınç: MGK toplantıları da izlenmiş olabilir

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Başbakan Yardımcısı Arınç, dün internette yayınlanan ses kayıtlarıyla ilgili açıklamalar yaptı. Arınç, bunun hükümet değil devlet meselesi olduğunu belirterek herkesin buna göre tavır almasını istedi.

Arınç, Suriye'nin Türkiye'ye yönelik saldırılar gerçekleştirdiğini, uçağını düşürdüğünü, havan mermileri atıldığını anlattı. Türkiye'nin en kritik bir konuda yaptığı bir toplantının ses kaydının yayınlanmasının tamamen ülkeye yönelik bir saldırı olduğunu söyledi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun gittiği tüm mitinglerde Başbakan Erdoğan için 'başçalan' demesine tepki gösteren Arınç, Meclis'te milletvekilleri ile ilgili fezlekeler bulunduğunu bunların önemli bir kısmının da CHP'li vekillere ait olduğunu söyleyen Arınç, bunu kendilerinin hiç gündeme getirmediğini söyledi.

Seçim için gittiği her yerde Erdoğan'a ve hükümete karşı çok büyük bir teveccüh olduğunu, yapılan bu saldırılara karşı vatandaşların Erdoğan'a büyük desteği olduğunu söyledi.

Arınç, Başbakan Erdoğan'ın diğer seçimler gibi bu seçimde de seçimi kaybettiği takdirde parti genel başkanlığından da siyasetten de ayrılacağını söylediği halde muhalefet partilerinin hiçbirinden buna cevap gelmediğini söyledi. Arınç, "Bize yüzde 50 alırsa oyu düştü diyecek olanlar kendileri için yüzde 22'yi bile hedef seçemiyor" dedi.

Arınç, Meclis'te bakanlarla ilgili muhalefetin bakanlarla ilgili fezlekelerin okunması talebinin bugüne kadar hiçbir şekilde uygulanmadığını bakanlarla ilgili soruşturma önergesi vermeleri gerekirken bunu AK parti'nin yaptığını söyledi.

"MGK TOPLANTILARI DA İZLENMİŞ OLABİLİR"

Ortam dinlemesi konusuna değinen Arınç, bu olayın herkesin akıl yürütebileceği bir konu olmadığını, ortam dinlemesinin buraya kadar sızmış olan bir yapının MGK toplantılarını dahi dinlediği izlediği varsayılırsa, Türkiye dünyada yalnızlaşır düşüncesinde olanlar bunu yapar. Bu sıradan bir dinleme değil. Bunu bilsem dahi söylemem mümkün değil. Bütün bunların bir amacı mutlaka vardır. Bunun tek amacı AK Parti hükümetini düşürmek ve Başbakanı itibarsızlaştırmaktır. Biz de hodri meydan diyoruz.

Arınç, Dışişleri Bakanlığı'nda bu tür toplantılar için düzenlenmiş bir oda mutlaka dinlemeye karşı tedbirler alınmıştır. Ülkenin güvenliği için zeminin 4 kat altında, sığınaklarda mı yapılması lazım. Bizlerin kullandığı kriptolu telefonların bile dinlendiği bir gerçek. Bu kayıtları yapanlar büyük alçaklık değil. Jammerların kullaınldığı bir yerde alçak sesle konuşalım demek daha ayıp değil mi?

"ARTIK CEMAAT DEĞİL SİYASİ MUHATAP"

Biz onlarla 76'lı, 80'li yılardan beri bu arkadaşlarla bir arada bulunduk. Birbirimizi sevdik, geçen yıl ABD ziyaretine kadar ilişkilerimiz aynı şekilde devam etti. Ben bugün bakıyorum, böylesine tavır içinde olacaklarına, AK Parti'yi devirmeye yönelik bu adımları atacaklarını söyleselerdi inanmazdım. Biz hep hizmet gördük, ABD ziyareti öncesine kadar hocaefendinin insanların iyiliğinden yana olduğunu biliyordum. Ancak daha sonra bu kesimin içinden birilerinin hükümeti devirmek adına önemli adımlar attığını gördük. Şimdi o kesim parti kurmaktan söz ettiklerini, hele hele şimdi CHP ve MHP'ye destek için çabaladıklarını gördükten sonra onları bir siyasi muhatap olarak göreceğiz, onları Allah rızası için değil, siyasi parti olarak görmek hayır olacaktır. İl İl hangi partilere oy verecekleri söyleniyor. Bursa için de CHP belirlenmiş.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2014, 10:53
banner53
YORUM EKLE

banner39