banner15

Asgari ücret 1300 TL altına düşmeyecek

Başbakan Binali Yıldırım, asgari ücretin 1300 liranın altına düşmeyeceğini açıkladı

Asgari ücret 1300 TL altına düşmeyecek

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul'daki 26. Dünya Posta Kongresi'nin ardından gazetecilerin sorularını cevapladı. Yıldırım, asgari ücretin 1300 liranın altına düşmeyeceğini söyledi.

Başbakan Yıldırım'ın konuşmasından satır başları şöyle:
"26 Ocak'tan itibaren bin 300 lira net uygulanmaya başladı. Önümüzdeki ay vergi diliminin değişmesinden sonra bazı asgari ücretlilerin aldığı para bin 300 liranın altına düşebiliyor. Bunu önlemek için bir çalışma yaptı Maliye Bakanlığımız. Böylece yıl sonuna kadar vergi dilimi ne olursa olsun bin 300 liranın altında asgari ücret ödemesi olmayacak. Aradaki farkı Maliye Bakanlığı karşılamış olacak. Yani aynı ücreti yıl sonuna kadar almaya devam edecekler, vergiden dolayı kayıpları olmayacak.

HAKSIZLIK VARSA ESKİ HALİNE DÖNDÜRÜLECEK

Önemli olan, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra FETÖ örgütüyle ilişkili, iltisaklı olanların tespiti ve bunların yargının önüne çıkarılması çalışmaları OHAL kapsamında devam ediyor. Ancak bu sırada mağduriyete uğradığını, haksızlığa uğradığını söyleyen memurlar da var, vatandaşlar da var, iş aleminden var, bürokrasiden var, yargıdan var, ordudan var. Bütün bunların bir kez daha gözden geçirilmesi için, bakanlıklarımız, valiliklerimiz, merkezde ve taşrada bütün teşkilatlar bir birim oluşturdular. Bu birimlere müracaatlar yapılacak ve buradaki bütün müracaatlar tamamlandıktan sonra, tek tek tek üzerinden gidilerek kontrol edilecek. Hakikaten böyle bir mağduriyet söz konusu mu, değil mi? Bunlar ortaya çıktıktan sonra işlem yapılacak. Yapılan işlem nedir? Eğer bir haksızlık yapılmışsa eski haline döndürülecek, eğer değilse yapılmış olan uygulama geçerli sayılacak."

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2016, 22:54
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35