Asil Nadir Türkiye'ye iade ediliyor

Yaklaşık altı yıldır İngiltere'de tutuklu bulunan ünlü Türk iş adamı Asil Nadir, Türkiye'ye iade ediliyor

Güncel 21.04.2016, 22:06 22.04.2016, 07:33
Asil Nadir Türkiye'ye iade ediliyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İngiltere'nin başkenti Londra’da 2010 yılında tutuklanarak 10 yıl hapis cezasına çarptırılan Kıbrıslı Türk işadamı Asil Nadir, Türkiye’ye iade ediliyor. 5.5 yıldır cezaevinde bulunan Asil Nadir'in geç saatlerde Türk Hava Yolları ile İstanbul’a gelmesi bekleniyor.

75 yaşındaki Asil Nadir’in hangi şartlar altında Türkiye’ye iade edildiği henüz bilinmiyor. İngiliz yasalarına göre, cezasının yarısının tamamlanmasının ardından şartlı tahliye koşullarından yararlanan Asil Nadir’in, yasal işlemler tamamlandıktan sonra Türkiye’den KKTC’ye gelmesi bekleniyor.

Asil Nadir’in KKTC’deki ailesi ise, büyük sevinç yaşıyor. Nadir’in eniştesi Fehim Nevzat, ünlü iş insanının Türkiye’den KKTC’ye ne zaman döneceğinin belli olmadığını açıkladı.

1990 yıllarda İngiltere’nin en büyük şirketleri arasına giren Polly Peck ile Türkiye ve KKTC’de büyük yatırımlarda yapan Asil Nadir’in 1962’de evlendiği Ayşegül Tecimer’den 2 oğlu bulunuyor. 1989’da Tecimer’den boşanan Nadir, 2005’te kendisinden 43 yaş küçük Filistinli sekreteri Neriman Nur ile ikinci evliliğini yaptı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?