banner39

Askeri lise sınavlarına hile karıştıran 17 kişi yakalandı

Askeri liselere giriş sınavında usulsüzlük yaptığı iddia edilen ve hakkında soruşturma başlatılan 17 kişi gözaltına alındı.

Güncel 25.07.2016, 16:16 25.07.2016, 16:16
Askeri lise sınavlarına hile karıştıran 17 kişi yakalandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yozgat merkezli 11 ilde yapılan operasyon sonucu askeri liselere giriş sınavında usulsüzlük yaptığı iddia edilen ve hakkında soruşturma başlatılan 17 kişi gözaltına alındı.

Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda hakkında soruşturma başlatılan 28 kişiden 17'si kişi gözaltına alındı. Yozgat Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) ekiplerince yapılan soruşturmalar kapsamında, FETÖ/PDY'ye ait öğrenci evlerinde kalan öğrencilerin askeri lise sınavlarına yönelik seçildiği ve dershanede çalışan ve örgütün üniversitesinde okuyan abileri tarafından özel eğitim verilerek yetiştirildiği belirlendi. Askeri lise sorularının FETÖ/PDY mensubu kişilerince çalındığı, soruların sızdırılarak öğrencilere verildiği tespit edildi. Örgüte bağlı öğrencilere sınavda çıkacak soruların deneme sınavı adı altında ezberletildiği, öğrencilere ezberletilen sorular ile sınavda çıkan soruların aynı olduğu FETÖ/PDY mensubu kişilerin haksız bir şekilde askeri lise sınavlarını kazanmaları sağlanarak FETÖ/PDY örgütü mensubu kişilerin Türk Silahlı Kuvvetleri içine sızarak örgütlendiği de tespit edilince operasyon başlatıldı.

Yozgat merkezli Ankara, İstanbul, Bursa, Antalya, Adana, Samsun, Siirt, Kayseri, Manisa ve Bayburt illerinde başlatılan opeerasyon kapsamında 17 kişi gözaltına alındı. 2 kişinin daha önce FETÖ/PDY soruşması kapsamında tutuklandığı, diğer 9 şüphelinin yakalama çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

banner53
Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?