banner15

Atatürk Havalimanı'nda hayatını kaybedenler için anıt yapıldı

Atatürk Havalimanı’nda 28 Haziran 2016 günü yapılan bombalı saldırıda hayatını kaybeden 47 kişi için yapılan anıt törenle açıldı.

Atatürk Havalimanı'nda hayatını kaybedenler için anıt yapıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda 28 Haziran’daki saldırıda hayatını kaybedenlerin isimlerinin yer aldığı anıt, ilk patlamanın gerçekleştiği dış hatlar terminali geliş katı önünde düzenlenen törenle açıldı. Törene Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Mehmet Ali Ulutaş, DHMİ Genel Müdür Yardımcısı Celal Özuğur, THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener ile havalimanında görev yapan kurumların yöneticileri ve havalimanı çalışanları katıldı. Törenin ardından katılanlar anıta karanfil bıraktı.

Törende TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener şunları söyledi: “28 Haziran bizim için çok acı bir gündü. Terör saldırısında çalışanlarımızı ve yolcularımızı kaybettik. Onların anısına bir anıt yaptık ve onları hiç unutmayacağız. O gece havalimanındaki tüm paydaşlarımızla dayanışma içindeydik. Hep birlikte çalıştık ve havalimanını kısa sürede operasyonel hale getirdik. Tüm ilgililere teşekkür ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2016, 19:35
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35