banner39

banner35

Atatürk Havalimanı'nda 'iptal' arbedesi

Olumsuz hava şartları nedeniyle uçuşların iptal edildiği Atatürk Havalimanı'nda yolcular ile çalışanlar arasında arbede çıktı. Olaylar büyüyünce polis müdahale etti

Güncel 01.01.2016, 17:07 01.01.2016, 17:11
Atatürk Havalimanı'nda 'iptal' arbedesi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kar yağışının durmasıyla birçok yolcu uçmak için Atatürk Havalimanı'na akın ederken Dış Hatlar Terminali'nde uzun kuyruklar oluştu. İç Hatlar'da da uçamayan yolcular arbede çıkarınca polis müdahale etmek zorunda kaldı.

Onur Air'in İstanbul-Diyarbakır seferini geciktirmesi üzerine yolcular İç Hatlar'da olay çıkardı. Yine yolcular tarafından çekilen görüntüde polis, kontuarlara çıkan öfkeli yolculara müdahale ediyor. Sınav için Diyarbakır'a giden yolculardan Ahmet Arslan,“ Diyarbakır a gidiyorum, yarın açık öğretim sınavlarım var. 2 gündür bekliyoruz. Çok mağduruz. Bu kadar insan mağdur. 400 kişi var burada. 24 saat önce bize bilgi verilse biz de kendimizi ayarlayacağız. Bize bilgi verilmiyor“ dedi.

Yetkili bulamamaktan şikayetçi olan yolculardan Kadir Özturan, “Bir tane yetkili bulamadım. Yetkiliyi çağır diyoruz. Yetkili gelmiyor. Gece 2'den beri buradayım. Biri dese hava şartlarından dolayı gidemiyorsanız dese tamam Amenna" diye konuştu.

Ailesiyle birlikte cenaze için Mardin'e gidecek olan Kadri Öktem de, “Bilseydim otobüsle giderdim. Bu saatten sonra otobüs de yok. Cenazeye gidemiyorum Kaynanam vefat etti. Eşim ve çocuklarla bekliyoruz“ dedi.

Bir çok seferini iptal etmek zorunda kalan THY'nin Dış Hatlar Terminali'nde bulunan bilet satış gişeleri önünde ise 200 metrelik kuyruk oluştu.

banner53
Yorumlar (0)
6
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?