Avcılar'da 3 bloklu binaya tahliye kararı

İstanbul Silivri açıklarında meydana gelen 5,8'lik depremin ardından Avcılar Belediyesi Koordinasyon Merkezi'nde oluşturulan masaya yapılan başvuru sayısı 300'e yaklaştı.

Güncel 28.09.2019, 14:16 28.09.2019, 15:22
Avcılar'da 3 bloklu binaya tahliye kararı

Avcılar'da yapılan incelemelerde bir bina için daha tahliye kararı
Önceki gün İstanbul Silivri açıklarında meydana gelen 5,8'lik depremin ardından Avcılar Belediyesi Koordinasyon Merkezi'nde oluşturulan masaya yapılan başvuru sayısı 300'e yaklaşmış durumda. Bu binalar arasında bulunan Merkez Mahallesi'ndeki Cami Sokak üzerindeki 3 bloktan oluşan Öncel Apartmanı için de tahliye kararı verildi.

Gündem 28 Eylül 2019 Cumartesi 15:08
Avcılar'da yapılan incelemelerde bir bina için daha tahliye kararı 

 
Önceki gün İstanbul Silivri açıklarında meydana gelen 5,8'lik depremin ardından Avcılar Belediyesi Koordinasyon Merkezi'nde oluşturulan masaya yapılan başvuru sayısı 300'e yaklaştı.

Habertürk'te yer alan habere göre, oluşturulan 18 ekip ihbar edilen binaları tek tek incelemeye devam ediyor . Bu binalar arasında bulunan Merkez Mahallesi'ndeki Cami Sokak üzerindeki 3 bloktan oluşan Öncel Apartmanı, Avcılar Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Doğan ve imar müdürlüğü görevlileri mühendislerle birlikte incelendi.

Yapılan incelemede, 1999 depreminde risk oluşturduğu görülen ve güçlendirme çalışması yapılan Öncel Apartmanı'nın birbirine bitişik, yanında çocuk parkı bulunan A, B ve C bloklarının bodrumundaki kolon ve kirişlerde hasar bulunduğu belirlendi. Avcılar Belediyesi zabıta ekipleri bunun üzerine aralarında dershanenin de yer aldığı çok sayıda işyeri bulunan bodrum katı ile birlikte 9 katlı binanın tahliye için yarın akşama kadar süre verildi.

Kaynak: AA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?